Oni już wygrali książki!

Autor: slk
News - Oni już wygrali książki!
W ostatnich tygodniach zorganizowaliśmy aż 5 konkursów, w których można było zdobyć atrakcyjne nagrody książkowe. Oto ich wyniki:
Laureatami konkursu organizowanego z wydawnictwem Skrzat, a poświęconego książce "Gryźgo idzie w świat", są:
- Marcel Kukuła z Komorowa
- Agnieszka Tkocz z Zacharzowic
- Paweł Koehler z Warszawy

W konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Philip Wilson, który poświęcony był "Cudownej podróży Edwarda Tulana" spłynęło do nas bardzo wiele zgłoszeń. Rozlosowaliśmy dwa egzemplarze tej wspaniałej baśni. Zdobyli je:
-Iwona Piotrowska z Rudy Śląskiej
-Szymon Grubny z Ustki

Spore zainteresowanie wzbudził konkurs organizowany z wydawnictwem Videograf II, który poświęcony był powieściom z cyklu "Bractwo Szkarłatnych Liter". Tutaj laureatami zostali:
- Joanna Grabowska z Rudy Śląskiej
- Małgorzata Kencka z Suchej Beskidzkiej 
- Sławomir Pochwatka ze Strzeszkowic Małych.

Mimo długiego weekendu, konkurs poświęcony książce Igora Zalewskiego i Henryka Sawki "Historia dosłowna" organizowany wspólnie z wydawnictwem Videograf II niejako przy okazji obchodów rocznicy 4 czerwca 1989 przyciągnął na nasze strony bardzo wielu internautów. Tym bardziej, że było o co rywalizować. Do wygrania było aż 10 egzemplarzy książki, które otrzymają:
- Klaudia Basiura ze Śmigla
- Marta Mrożek-Strutyńska z Krakowa
- Albert Piekarzewski
z Krakowa 
- Krzysztof Bryzik z Chorzowa
- Agnieszka Śliwińska z Legionowa
- Krzysztof Reich z Brodnicy
- Grzegorz Perłowski z Miłkowa
- Katarzyna Ciastko z Koniecpola
- Anna Ziółkowska z Rypina
- Katarzyna Mikosz z Wieliczki.

Na koniec zakończony dziś konkurs organizowany wspólnie z Oficyną Wydawniczą Impuls. Wygrać w nim można było zestaw aż 7 książek. Nagrody te zapewne z radością odbiorą:
- Paweł Mańkowski z Fabianek
- Sandra Szelejewska z Katowic
- Mikołaj Krakowiak z Lublina. 

Gratulujemy serdecznie, nagrody te otrzymają Państwo pocztą. Zapraszamy już dziś do udziału w kolejnym z naszych konkursów:
 
Wortal literacki Granice.pl poleca książki Wydawnictwa MG. Z wydawnictwem tym regularnie współpracujemy, sprawując patronat nad niemal każdą nową publikacją. Uwadze czytelników chcielibyśmy polecić wznawiane książki Leopolda Tyrmanda – szczególnie „Dziennik 1954” jego autorstwa. By przypomnieć Państwu jego twórczość, serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie poświęconemu tej właśnie publikacji. Nagrodami są ufundowane przez Wydawnictwo MG egzemplarze książki „Dziennik 1954”.
 
Udział w konkursie:
By wziąć udział w naszym konkursie, wystarczy odpowiedzieć na jedno proste pytanie. Na odpowiedzi czekamy do 15 czerwca 2009. Podpowiedź znajdziecie w opisie książki opublikowanym w naszej witrynie.
 
O książce „Dziennik 1954”:
W tej niewielkiej w gruncie rzeczy książce, jest wszystko, czego można się chcieć dowiedzieć o tym, jak wyglądało życie w socjalizmie. Oczywiście życie inteligenta. A szczególnie inteligenta Warszawiaka. Na kartach „Dziennika 1954” spotkamy Herberta, Jasienicę, Kisiela, Turowicza, J.J. Szczepańskiego, by wspomnieć tylko tych, których wspominać warto.
 Znamienne jest również, że Tyrmand przerwał tworzenie tych zapisków w momencie „odwilży” – potem napisał i wydał „Złego”. To był moment nadziei, że idzie ku normalności. Nic błędniejszego. Tyrmand, jeden z najwybitniejszych umysłów literackich XX wieku, wyjechał z Polski, by już nigdy tu nie wrócić.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje