Będzie nowa książka o wiedźminie czy nie? Telenowela z Sapkowskim trwa!

Autor: slk
News - Będzie nowa książka o wiedźminie czy nie? Telenowela z Sapkowskim trwa!

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że na antenie Radia Gdańsk Andrzej Sapkowski zapowiedział powstanie zupełnie nowej książki o Wiedźminie. Było to zaprzeczenie wielokrotnie powtarzanej przez niego deklaracji, zgodnie z którą pisarz miał nigdy nie wrócić do bestsellerowej sagi. Niestety, Sapkowski znów zaprzecza. 

 

Podczas jednego z największych polskich konwentów - spotkań miłośników fantastyki - Polconu Andrzej Sapkowski zadeklarował bardzo stanowczo, że nie powstanie ani nowy cykl wiedźmiński, ani film oparty na znakomicie przyjętej na całym świecie grze "Wiedźmin". Autor nie pracuje nad nowym cyklem powieści o wiedźminie. Inne deklaracje są kłamstwem. 

 

Co natomiast powstaje? Powstaje książka pokrewna, nawiązująca do świata Geralta. Sapkowski odmawia zdradzenia szczegółów na jej temat, wyjaśnia natomiast, że zaplanował pisanie książek w różnych konwencjach. Część planów już wypełnił. Pisarz zawsze chciał napisać trylogię, historię fantastyczną, horror, urban fantasy (ta ma jeszcze powstać), heroic fantasy oraz legendę fantastyczną.

 

Pytanie, czy obecne deklaracje będą aktualne za kilka miesięcy i czy całe zamieszanie wokół książek o wiedźminie nie jest tylko próbą zwrócenia uwagi na pisarza, o którym - po opublikowaniu przez niego ostatniej powieści Żmija - zrobiło się zdecydowanie ciszej. 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Pokaż wszystkie recenzje