Bitnicy na PolakPotrafi.pl

Autor: slk
News - Bitnicy na PolakPotrafi.pl

Wiara, że narkotyki poszerzają ludzką świadomość. Stworzenie podstaw dla hippisów. Zabawa, wolna miłość i niekończąca się radość życia. Bunt przeciw hipokryzji, społeczeństwu i władzy.

 

Z drugiej strony pełna halucynacji podróż przez piekło uzależnienia, niszcząca moc alkoholu i heroiny, huk wystrzału broni zakończony kulą w głowie.

 

Przede wszystkim - połączenie w tekstach różnorodnych wpływów religijnych: katolicyzmu, buddyzmu i wierzeń indiańskich. Świętość i profanacja. Na końcu drogi zbawienie?

 

Podróż do źródeł amerykańskiej kultury i mentalności rewolty.

 

Kerouac, Ginsberg, Burroughs. Legendarny Neal Cassady.

 

Czy wszyscy już są?

To literatura Beat Generation!

 

25 letni absolwent polonistyki Paweł Gibas na portalu PolakPotrafi.pl poszukuje pomocy w sfinansowaniu druku książki naukowej poświęconej Beat Generation, zatytułowanej Sacrum w twórczości pisarzy Beat Generation, poświęconej takim autorom jak: William S. Burroughs (Nagi lunch), Jack Kerouac (W drodze) i Allen Ginsberg (Skowyt), a także Gary Snyder, Gregory Corso czy Lawrence Ferlinghetti. Książka jest już napisana, ma charakter twórczy, oryginalny, stanowi autorską propozycję. Zainteresowanie publikacją wyraziło wydawnictwo PWN i Universitas. Wszystko znajduje się na dobrej drodze, jednak konieczne jest - tylko i aż - dofinansowanie.

 

Napisane zostały również recenzje naukowe przez dwoje profesorów z Uniwersytetu Wrocławskiego, wymagane przy tego typu publikacjach. Książka ma zostać wydana w formie drukowanej i elektronicznej. Potrzebna kwota dofinansowania to 8900 zł, na co składają się koszty redakcyjne i poligraficzne, w tym opłacenie druku. Wszelkie nadwyżki przeznaczone zostaną na zwiększenie nakładu, a także jakiekolwiek honorarium dla autora i profesorów, którzy pracę zrecenzowali. W planach jest również napisanie monografii twórczości innego amerykańskiego pisarza Charlesa Bukowskiego, zebrane dodatkowe fundusze mogą pewnego dnia wesprzeć wydanie takiej pozycji.

 

Oto, jak autor zachęca do wsparcia jego projektu:

 

 

Jeśli uważacie, że projekt jest godny uwagi, możecie go wesprzeć na stronie: https://polakpotrafi.pl/projekt/bitnicy

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy