Brzezińska w Katowicach

Autor: slk
News - Brzezińska w Katowicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach oraz Agencja Wydawnicza Runa serdecznie zapraszają na spotkanie z Anną Brzezińską, które poprowadzi Marta Fox w ramach cyklu „Mistrz słowa”.

Spotkanie odbędzie się 17 stycznia 2011 r., o godz. 18.00 w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach przy ul. Grażyńskiego 47 (Katowice-Koszutka).

 

Bohaterami cyklu, prowadzonego przez Martę Fox, są znane postacie, interesujące osobowości, dla których język stanowi główne narzędzie pracy - pisarze, poeci, aktorzy, językoznawcy, dziennikarze czy tłumacze.

Anna Brzezińska — pseudonim internetowy Sigrid — jedna z najpopularniejszych pisarek fantasy.

Jej pierwsze opowiadanie pt. A kochał ją, że aż strach spotkało się z uznaniem nie tylko czytelników, ale i krytyków, co zaowocowało Nagrodą im. Janusza A. Zajdla w 1998 roku. Tą nagrodę przyznano pisarce jeszcze trzy razy, w 2000 roku za powieść „Żmijowa harfa”, a cztery lata później za opowiadanie Wody głębokie jak niebo.


Jest autorką znaną głównie z cyklu powieści o zbóju Twardosęku. W 2010 roku powieść zamykająca sagę pt. „Letni deszcz. Sztylet” została nominowana do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego.

 

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy