Co satyrycy zrobili z biblioteką? Nowa wystawa w Muzeum Karykatury

Autor: kwojcik
News - Co satyrycy zrobili z biblioteką? Nowa wystawa w Muzeum Karykatury

W Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie od 6 grudnia 2011 r. do 5 lutego 2012 r. będzie prezentowana wystawa ponad 100 najlepszych prac XIII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny w Zielonej Górze.


Trzynastka okazała się szczęśliwa! Na konkurs, którego tegorocznym tematem była biblioteka, do Zielonej Góry nadesłano ponad 743 prac 334 autorów z 51 państw. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele z Australii, Azerbejdżanu, Bułgarii, Czech, Iranu, Luksemburga, Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Ukrainy i USA. Artyści dokonali reinterpretacji znaczenia biblioteki przede wszystkim w duchu współczesnego świata mediów i nowych technologii – nie zabrakło Facebooka, Googla i smartphonów. Gmachy bibliotek stanęły naprzeciw nośników pamięci USB, tradycja weszła w dialog z nowoczesnością. Różnorodność spojrzeń oraz kulturowych i religijnych odniesień sprawia, że kolekcja ukazuje coś więcej niż
tylko nasze i satyryków wyobrażenia o bibliotekach.

 


Warszawskie Muzeum Karykatury pokaże ponad 100 najlepszych prac, w tym uhonorowane rysunki: Grand Prix Witolda Mysyrowicza (Polska), I Nagrodę - Grigori Katza (Izrael), II Nagrodę - Pawła Kuczyńskiego (Polska) oraz III Nagrodę - Kfira Weizmana (Izrael). Wystawa została zorganizowana wspólnie z Lubuskim Stowarzyszeniem Miłośników Działań Kulturalnych DEBIUT i Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. C. Norwida w Zielonej Górze.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy