Czytanie Tuwima

Autor: zorza
News - Czytanie Tuwima

 Księgarnia Litera zaprasza do czytania wierszy Tuwima. TUWIMOTYWA rusza ze stacji na ul. Nawrot 7 (Księgarnia Litera) 4 kwietnia w sobotę o godz. 13.

Zapraszamy zatem wszystkich entuzjastów twórczości Tuwima by wzięli udział w zabawie - będziemy czytać jego wiersze. Nieistotny jest wiek, wystarczy z uśmiechem na twarzy przyjść i przeczytać swój ulubiony wiersz. To spotkanie z dowcipną poezją poety jest częścią promocji książki "Julian Tuwim _ wiersze dla dzieci" wydanej przez wydawnictwo Wytwórnia. Książka otrzymała międzynarodową nagrodę Bologna Ragazzi Award 2008, w kategorii poezja, w dowód uznania za nowatorską i nową oprawę graficzną wierszy, które wszyscy dobrze znamy. Za różnorodność plastyczną tej książki odpowiedzialne są ilustratorki powiązane z warszawską ASP (M. Gurowska, M. Hanulak, M. Ignerska, A. Kucharska - Zajkowska, A. Niemierko, M. Urbańska, J. Wróblewska).

TUWIMOTYWA zainauguruje dwie wystawy prezentujące prace z książki "Julian Tuwim - wiersze dla dzieci". Ilustracje zawisną w Księgarni mała litera (ul. Nawrot 7) i będzie można je oglądać do 10. maja 2009. Druga odsłona plastycznych wariacji wokół rymowanek poety zostanie zaprezentowana w Księgarni mała litera art (ul. Ogrodowa 19), w siedzibie Muzeum Sztuki w Manufakturze (potrwa do 24.05. 2009).
Więcej informacji na stronie: www.malalitera.pl.

Źródło: www.czytelnia.onet.pl

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy