"Dziecinada" - seria książek dla najmłodszych

Autor: zorza
News -

"Dziecinada" to nowa inicjatywa wydawnicza Biura Literackiego. W serii pod taką właśnie nazwą publikowane będą książeczki dla najmłodszych.  Oprawą graficzną – tak ważną w tego typu literaturze – zajmą się znani ilustratorzy książek dla dzieci: Elżbieta Gaudasińska i Tomasz Broda.
Nowa seria Biura Literackiego to powrót do inicjatywy z 2002 roku. Wówczas ukazały się "Wiersze dla dzieci" z utworami m.in.: Wojciecha Bonowicza, Darka Foksa, Juliana Kornhausera, Doroty Terakowskiej i Bohdana Zadury. Podczas najbliższej edycji festiwalu "Port Wrocław" zaplanowany został specjalny blok imprez dla najmłodszych, w trakcie którego będą zaprezentowane wspomniane książki.

W każdym roku Biuro Literackie planuje publikację kilku tytułów. Propozycje wydawnicze od autorów piszących dla najmłodszych przyjmowane są poprzez formularz dostępny na stronie biuroliterackie.pl. W najbliższym czasie ukażą się książeczki Zbigniewa Macheja i Piotra Sommera. Zapowiadają je wiersze: "Krótka mowa obrończa o wilku" oraz "W starym kinie".

O autorach:    
Piotr Sommer (1948) jest autorem kilkunastu książek własnych i kilkunastu przekładowych. Tłumaczył poetów amerykańskich, angielskich, irlandzkich, szkockich i polskich. W Biurze Literackim ostatnio opublikował antologię poezji amerykańskiej O krok od nich. Od 1976 r. pracuje w redakcji "Literatury na Świecie". Mieszka pod Warszawą.

Zbigniew Machej (1958) jest poetą, tłumaczem i dyplomatą. Pisze wiersze także dla dzieci i tłumaczy z czeskiego prozę i poezję m.in. I. Blatnego, J. Skácela, M. Holuba, J. Topola, I. Wernisch, M. Urbana. Obecnie mieszka w Bratysławie, gdzie pełni funkcję dyrektora Instytutu Polskiego.

Źródło: www.czytelnia.onet.pl 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy