Książkowe Laboratorium w Łodzi

Autor: slk
News - Książkowe Laboratorium w Łodzi

Wydawnictwo Ładne Halo, księgarnia „Poza Rozkładem” i mebloteka YELLOW, zapraszają dzieci w wieku 2-6 lat wraz z opiekunami, na Książkowe Laboratorium - cykl spotkań prezentujących najciekawsze współczesne książki ilustrowane. Akcja odbywa się w ramach strefy alternatywnej kultury i przedsiębiorczości OFF Piotrkowska w pofabrycznej przestrzeni byłej przędzalni bawełny Franciszka Ramischa w Łodzi.

 

Raz w miesiącu spotykamy się z jedną wybraną książką o nietypowym potencjale i poprzez prosty eksperyment plastyczny postaramy się ten potencjał wydobyć. Chcemy dać upust literackim i estetycznym przeżyciom najmłodszych, a dorosłych zachęcać do otwarcia się na przeróżne książki, tematy i problemy. Zadamy kilka ważnych pytań dotyczących tego, jak książka może opowiadać o świecie i co znaczy każdy z jej elementów. Naszym kluczem doboru książek jest ich różnorodność i oryginalność. Chcemy pokazać, że podobnie jak w kulturze dla dorosłych, tak w kulturze dla dzieci, istnieje ciekawa i wartościowa alternatywa, w stosunku do popularnych, masowych produktów, atrakcji i wartości. Podczas spotkań można też będzie kupić piękne i mądre książki z księgarni "Poza Rozkładem". 

 

Projekt kierujemy do dzieci pod opieką mam, cioć, niań i babć (lub ich męskich odpowiedników) nie pracujących lub o elastycznym czasie pracy, które dysonują czasem w pierwszej połowie dnia i szukają ciekawych zajęć dla siebie i dzieci. Koszt udziału dziecka w pojedynczym laboratorium to 10 zł. Na zapisy czekamy pod mailem laboratorium@ladne-halo.pl

 

W ramach Książkowego Laboratorium spotkamy się z książkami: Czarna książka kolorów Menena Cottin, ilustracje: Rosana Faria, tłumaczenie: Marta Jordan. Wydawnictwo Widnokrąg, 2012 / Czarostatki i parodzieje Paweł Pawlak. Wydawnictwo Tatarak 2012 / Kłopot Iwona Chmielewska. Wydawnictwo Wytwórnia 2012 / Tuwim ilustracje: Gosia Gurowska, Monika Hanulak, Marta Ignerska, Agnieszka Kucharska-Zajkowska, Anna Niemierko, Gosia Urbańska, Justyna Wróblewska. Wydawnictwo Wytwórnia, 2013. Poza tym zorganizujemy jedno spotkanie dla dorosłych, poświęcone tabu w literaturze i sztuce dla dzieci.

 

Szczegółowy harmonogram znaleźć można na Facebooku! 

 

Zapraszamy na stronę http://www.facebook.com/ksiazkowe.laboratorium

 

Więcej informacji o organizatorach:

Wydawnictwo Ładne Halo - www.ladne-halo.pl

Poza Rozkładem - http://pozarozkladem.blogspot.com

Mebloteka Yellow - http://www.facebook.com/meblotekayellow

OFF Piotrkowska - http://www.facebook.com/OFFPiotrkowska

 

informacja nadesłana

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy