Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju dzieci

Autor: slk
News - Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju dzieci

poleca Oficyna Impuls


Oficyna Wydawnicza Impuls poleca dwie publikacje z zakresu pedagogiki osób niepełnosprawnych związanych z rozwojem małego dziecka tym razem również w odsłonie elektronicznej - ebooki w popularnych formach epub i mobi.

Pierwsza autorstwa Teresy Kaczan i Roberta Śmigla pt. Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju u dzieci z chorobami genetycznymi, natomiast druga z polecanych pozycji to topowa publikacja naszej oferty Barbary Winczury i Beaty Cytowskiej pt. Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju małego dziecka.

 👉Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju u dzieci z chorobami genetycznymi

Monografia pod redakcją Teresy Kaczan oraz Roberta Śmigiel jest pozycją zawierającą szeroką charakterystykę wybranych zespołów chorobowych wynikających z defektów genetycznych, scharakteryzowano w niej podstawową terminologię genetyczną oraz omówiono podstawowe etapy diagnostyki genetycznych zaburzeń rozwojowych. Zwrócono także uwagę na profilaktykę wad rozwojowych ze szczególnym uwzględnieniem suplementacji kobiet w okresie rozrodczym. W rozdziale dotyczącym badań genetycznych zwrócono uwagę na wskazania do konsultacji genetycznej dziecka podejrzanego o zaburzenia rozwojowe jak i dokonano analizy technik cytogenetycznych oraz rodzaju materiału diagnostycznego używanego w tych badaniach. W dalszej części opracowania dokonano omówienia wybranych zespołów genetycznych pod kątem etiologii, obrazu klinicznego jak i zróżnicowanej terapii usprawniającej ze szczególnym podkreśleniem wagi ćwiczeń logopedycznych.

Autorzy adresują monografię do środowiska akademickiego zajmującego się kształceniem lekarzy rodzinnych, pediatrów, ginekologów, fizjoterapeutów, logopedów, pielęgniarek oraz położnych.

Polecamy fragment ebooka (format epub) http://www.impulsoficyna.com.pl/pliki/demo/epub
Polecamy publikację w naszej księgarni internetowej  http://www.impulsoficyna.com.pl/wczesna-interwencja

 

👉Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju małego dziecka

W prezentowanej książce dokonano przeglądu propozycji oddziaływań na najmłodsze dzieci zagrożone niepełnosprawnością lub zaburzone w rozwoju. Obszary zagadnień dotyczą poszczególnych etapów postępowania w procesie wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju dzieci. Niektórzy autorzy poruszają zagadnienia inspirujące do planowania i realizowania działań wspomagających prawidłowy rozwój dziecka, inni z kolei pokazują propozycje technik i narzędzi pozwalających na zdiagnozowanie określonych dysfunkcji w rozwoju dziecka, a także dokonują przeglądu oddziaływań terapeutycznych na małe dzieci, u których już pojawiają się nieprawidłowości.
Przedstawione zagadnienia mogą stanowić inspirację do pracy z małym dzieckiem dla specjalistów z różnych dziedzin – pedagogów, psychologów, logopedów, fizjoterapeutów, lekarzy oraz innych terapeutów zajmujących się pomaganiem dziecku i jego rodzinie. Ze względu na obszerne interdyscyplinarne ujęcie problematyki publikacja może być źródłem informacji także dla studentów.

Polecamy fragment ebooka (format epub) http://www.impulsoficyna.com.pl/pliki/demo/epub
Polecamy publikację w naszej księgarni internetowej  http://www.impulsoficyna.com.pl/wczesna-interwencja

 

informacja nadesłana

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy