Trwa plebiscyt "Historia zebrana"

Autor: slk
News - Trwa plebiscyt

Jaka jest najlepsza książka historyczna 2014 roku? Którą książkę szczególnie warto przeczytać? W odpowiedzi na te pytania pomoże czytelnikom konkurs i plebiscyt „Historia Zebrana” - www.historiazebrana.pl, organizowany już kolejny raz przez portal historyczny Histmag.org i wortal literacki Granice.pl. 

 

W tej edycji plebiscytu aż 35 publikacji walczy o tytuł najlepszej książki historycznej II półrocza 2014 r. Wskazywać najlepszych można w trzech kategoriach: „w rolach głównych" (książki biograficzne), „okiem badacza” (książki naukowe)  oraz „historia niebanalna” (książki ujmujące tematy historyczne w sposób nietuzinkowy). Najlepsze pozycje wybiorą internauci w powszechnym głosowaniu oraz jurorzy. Dla głosujących internautów organizatorzy przygotowali aż 60 nagród książkowych! Głosować na swoich faworytów można na stronie projektu www.historiazebrana.pl.

 

W 2014 roku konkurs i plebiscyt „Historia zebrana” przeprowadzany jest w dwóch półrocznych edycjach. – tłumaczy Michał Świgoń z portalu Histmag.org. –  Wyboru najlepszych publikacji historycznych dokonują internauci w powszechnym głosowaniu oraz specjalne jury, składające się z: redaktorów obydwu serwisów, publicystów historycznych, naukowców i doświadczonych recenzentów książek.

 

Pierwszy etap głosowania, w którym wybierane są tytuły nominowane do nagrody, zakończy się 23 listopada. Drugi etap, w którym ogłoszone zostaną nominacje i spośród nominowanych książek wybrane zostaną najlepsze tytuły, rozpocznie się 24 listopada. Zakończenie zmagań nastąpi 10 grudnia. Ponadto spośród najlepszych książek I i II półrocza wyłonione zostaną następnie publikacje, które otrzymują tytuł najlepszej książki historycznej roku.

 

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu. Wśród głosujących internautów rozlosujemy atrakcyjne nagrody książkowe. – zachęca Sławomir Krempa z portalu Granice.pl. – Warto ponad to mieć świadomość, że wszyscy biorący udział w plebiscycie pomogą w wyborze lektury niezdecydowanym czytelnikom, którym nie starcza czasu, aby zapoznać się ze wszystkimi wydawniczymi nowościami.

 

„Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną” to unikalna inicjatywa na polskim rynku wydawniczym organizowana od 2009 roku. Celem tej inicjatywy jest wybór najlepszych publikacji historycznych wydanych w języku polskim w poszczególnych latach. Od 2011 roku przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie przez redakcje portalu historycznego Histmag.org oraz wortalu literackiego Granice.pl.

 

Więcej informacji o przedsięwzięciu można znaleźć na stronie: www.historiazebrana.pl

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy