Fantastyczne wyzwanie, fantastyczne premiery!

Autor: slk
News - Fantastyczne wyzwanie, fantastyczne premiery!

Wydawnictwo MAG obchodzi w tym roku jubileusz dwudziestolecia istnienia. Z tej okazji trwają specjalne atrakcje dla naszych czytelników. Przede wszystkim zapraszamy do udziału w wyzwaniu czytelniczym z książkami fantasy i science-fiction, w którym wygrać można zestaw wspaniałych książek. Trwa też plebiscyt na najlepszą książkę dwudziestolecia wydawnictwa Mag. Wśród wszystkich, którzy oddadzą głos na stronie konkursowej, rozdysponowane zostaną spore zestawy nagród książkowych. 

 

Jednak jubileusz to nie tylko wspominanie najważniejszych książek. To także bieżąca działalność wydawnicza. Dziś swą premierę mają trzy książki - Nakręcana dziewczyna, Złomiarz oraz Przypływy nocy. Poznajmy je bliżej

 

dziewczynaNakręcana dziewczyna

Paolo Bacigalupi

Bacigalupi prezentuje starcie kultur w obliczu katastrofy. Kalorie wypierają tradycyjne środki płatnicze, stając się podstawą wymiany handlowej, zaś źródła energii, bliskie wyczerpania, zastępuje w znacznej mierze siła mięśni. Międzynarodowe korporacje stojące w tle aktów bioterroryzmu, bezlitośnie wykorzystują sytuację, narzucając zdesperowanym rządom krajów dotkniętych pogłębiającym się głodem, warunki sprzedaży zmodyfikowanych genetycznie roślin, czerpiąc z procederu kolosalne zyski. Nie wszystko jednak ułożyło się po myśli korporacji. Poszukują teraz nieskażonych zasobów genetycznych. Jednym z dobrze rokujących obszarów jest Tajlandia, w ramach desperackiej, a jednocześnie skutecznej obrony przed skażeniem, izolująca się od reszty świata. Właśnie tu, w Bangkoku, zagrożonym zatopieniem w efekcie drastycznego podniesienia poziomu wód w oceanach, pojawia się Anderson Lake, działający pod przykrywką menadżera zarządzającego fabryką, przedstawiciel AgriGen.


zlomiarzZłomiarz

Paolo Bacigalupi

Na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej, gdzie cięte są na złom osadzone na piasku wielkie tankowce, nastoletni Nailer pracuje w lekkiej ekipie, wydobywającej z wraków miedziane kable. Codziennie musi wyrobić normę – i liczyć, że przeżyje do następnego dnia. Kiedy jednak, zrządzeniem losu, czy też przypadkiem, odkrywa na skałach rozbity przepiękny kliper, staje przed najważniejszą decyzją w swoim życiu: zrabować ze statku wszystko co cenne czy uratować jedyną ocalałą osobę, piękną i bogatą dziewczynę, która mogłaby zapewnić mu lepsze życie… 

W tej mocnej powieści Paolo Bacigalupi, zdobywca wielu nagród, snuje porywającą i pełną tempa opowieść przygodową, osadzoną w prawdopodobnej, barwnej i niepokojącej przyszłości. Wciągająca powieść, skupiająca się na kwestiach zaufania i rodziny.


stevenPrzypływy Nocy

Steven Erikson

Po dziesięcioleciach wojny plemiona Tiste Edur zjednoczyły się wreszcie pod nieubłaganą władzą króla czarnoksiężnika Hirothów. Ale za pokój trzeba było zapłacić straszliwą cenę – pakt zawarty z tajemniczą mocą, której motywy są w najlepszym razie podejrzane, a w najgorszym śmiertelnie groźne. 

Na południu ekspansjonistyczne królestwo Letheru pożarło już wszystkich mniej cywilizowanych sąsiadów. Jego głód jest zimny i nienasycony. Pożarło wszystkich oprócz Tiste Edur. W Letherze ma nastąpić od dawna przepowiadany renesans. Przekształci się on z królestwa i zagubionej kolonii Pierwszego Imperium w odrodzone imperium. Dlatego jego mieszkańcy skierowali chciwe spojrzenia na północ, ku bogatym i żyznym ziemiom oraz wybrzeżom Tiste Edur. Wszystko wskazuje na to, że Tiste Edur muszą upaść – albo pod przygniatającym ciężarem złota, albo pod ciosami mieczów. Takie jest przeznaczenie. 

Na spotkaniu, na którym miał być podpisany wiekopomny traktat między tymi dwoma sąsiadami, przebudziły się starożytne siły. Albowiem starcie między tymi dwiema cywilizacjami jest jedynie bladym odbiciem znacznie starszej i bardziej pamiętnej walki – konfrontacji, w której sercu leży niezasklepiona jeszcze rana po dawnej zdradzie oraz pragnienie zemsty. 

Tiste Edur – rodacy Trulla Sengara – wierzą, że najmroczniejsze pragnienia ducha przynoszą przypływy z południa, przypływy, które nadchodzą w środku nocy.

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy