Gorące nowości Warszawskiej Firmy Wydawniczej

Autor: justa21
News - Gorące nowości Warszawskiej Firmy Wydawniczej

Gorące lato to najlepszy czas na gorące nowości. Warszawska Firma Wydawnicza przygotowała cały plecak pachnących jeszcze farbą drukarską książek, które powinny znaleźć się w naszym wakacyjnym bagażu. Oto niektóre z nich:

 

1. Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży
Letni wypoczynek to przede wszystkim doskonała okazja do wyruszenia w daleką podróż. W jakim kierunku? Na to pytanie najlepiej odpowie Natalia Brożko. Ta urodzona w Głuchołazach, absolwentka historii i społeczeństwa Południowej i Południowo-Wschodniej Azji podróżniczka-pasjonatka, wszystkie podróże opisane w książce odbyła osobiście, w latach 2004-2011.

 

2. Posiedzenie
Książka  Bartłomieja Bryjaka to opowiadanie z tzw. podwójnym dnem, którego akcja rozgrywa się w niespełna godzinę - tyle czasu, ile zwykłą trwać opuszczona właśnie lekcja religii. Trzej bohaterowie spędzają nietypowe wagary w... szkolnej toalecie. To, co miało być tylko błahą wymianą zdań, właściwą dla czasu, miejsca i okoliczności, staje się "dysputą" ocierającą się o poważne problemy etyczne i metafizyczne.


3. Kamienica
To miało być spokojne mieszkanie w spokojnym mieście. Dla niego i dla Niej. Jednak choć z wojny można powrócić, to ucieczka przed przeszłością może okazać się niemożliwa.
Kamienica Dariusza Eckerta to męska proza o przyszłości, o którą warto walczyć, i przeszłości, z którą trzeba się rozliczyć. Co jednak, jeśli istnieją przeszłości, za które nie ma odkupienia?

 

4. Orchidea
Kilka lat po służbie w wojsku, Edwarda zaczynają nawiedzać erotyczne sny. Chociaż ich temat w pierwszym odruchu wywołuje zniesmaczenie na twarzy chłopca, to w jego umyśle zaczynają krążyć dziwne myśli. W między czasie okazuje się, że nadal jest w posiadaniu srebrnego zegarka, który jest symbolem przynależności do armii…
Książka Ewy Filocha to zaskakująca minipowieść obyczajowa, która wciąga i zaskakuje, uwodzi i uzależnia.

 

5. Zaćmienie księżyca
Historia Justyny Filosek to opowieść o życiu, które jawi się jako łańcuch powiązanych ze sobą wydarzeń, w którym jedno zdarzenie przelata się z drugimi. To, w jakim środowisku dorastaliśmy, jakie wynieśliśmy doświadczenia z domu, jakie zawieraliśmy relacje, wraca do nas potem w przekształconej formie - pod postacią podjętych przez nas decyzji, wypowiedzianych słów, odczuwanych emocji…

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy