Prezent zapakowany przez Boga - fragment książki

Autor: Slk
News - Prezent zapakowany przez Boga - fragment książki

Jesteś prezentem dla tej jednej, jedynej osoby!

Kobiety i mężczyźni codziennie staczają walkę o wierność i czystość seksualną. Niestety, wiele osób tę walkę przegrywa. Dla jednych te pojęcia stały się już przeżytkiem, dla innych są aktualne tylko do pewnego momentu.

Bóg stworzył nas jako istoty, które pragną intymnych związków. Bardzo pragniemy intymności z kimś, kto pójdzie z nami przez życie, kto nas będzie kochał i szanował.
Tęsknimy za kimś, komu możemy zaufać i kto używa daru, jakim jest seks, w sposób zgodny z jego przeznaczeniem.

  • Dlaczego Bóg stworzył nas osobami seksualnymi?
  • Jakie znaczenie ma małżeństwo?
  • Komu zależy na tym, aby doprowadzić do rozpadu małżeństw?
  • Dlaczego warto czekać pomimo sprzecznych zewsząd głosów?
  • Jak chronić swoją intymność?
  • Jak podnieść się po rozpadzie związku, zdradzie, aborcji?

Autorki książki zachęcają: Twój Niebiański Ojciec, Ten, który cię kocha i który cię stworzył jako istotę seksualną, chce, byś wysłuchała Jego poglądu na temat seksu. Woła cię właśnie teraz. Czy przyjdziesz? Otwórz uszy. Otwórz serce. Bóg chce do ciebie mówić.

Do lektury książki Prezent zapakowany przez Boga zachęca Wydawnictwo Koinonia. Dziś w naszym serwisie znajdziecie premierowe fragmenty publikacji:

Rozdział 1

SPRZECZNE GŁOSY

Mandy spakowała kanapkę, porwała pod pachę teczkę z książkami i pobiegła w stronę drzwi wyjściowych. Kiedy się schyliła, by podnieść poranną gazetę, zauważyła głośno krzyczący nagłówek:

KONGRESMEN UPRAWIA SEKS ZE STAŻYSTKĄ

Na autostradzie utknęła w korku. Dlaczego nie pojechała bocznymi drogami? Stukając nerwowo palcami o kierownicę, zauważyła napis na naklejce samochodu stojącego tuż przed nią:

POSZUKIWANA! ZNACZĄCA, NOCNA PRZYGODA Z PRZEDSTAWICIELKĄ PŁCI PRZECIWNE

Kiedy Mandy w końcu zasiadła w ostatniej ławce na zajęciach z filozofii, była spóźniona zaledwie o dwie minuty. Osunięta nisko w ławce, przeczytała na białej tablicy temat zadania domowego. Była zaskoczona poleceniem profesora, który kazał im napisać wypracowanie na dwie strony na temat

POZYTYWNY WPŁYW SPOŁECZNOŚCI GEJOWSKIEJ NA SZTUKĘ I LUDZKOŚĆ

Sącząc kawę w kafejce, Mandy wyjrzała przez okno. Nie sposób było nie zauważyć dwóch wielkich tablic reklamowych po przeciwnej stronie ulicy. Jedna przedstawiała kobietę i mężczyznę splecionych w namiętnym pocałunku z butelką szkockiej w rękach, podczas gdy na drugiej widniał wielki napis

PO PROSTU ZRÓB TO

Kilka godzin później wyczerpana pracą w perfumerii, Mandy przetarła pot z czoła. Blaire, potężny brunet w skąpym roboczym ubraniu, którego znała zaledwie kilka miesięcy, przysunął się do niej bokiem i zaczął wyliczać powody, dla których jest pociągająca dla mężczyzn. Było ich aż pięć. Na pożegnanie zapytał ją, czy wybiera się na wielkie przyjęcie w sobotę wieczorem. Mandy wiedziała, że celem imprezy jest „dekadencja aż po świt”. „Nie sądzę” – odpowiedziała głosem na tyle donośnym, by inni mogli usłyszeć, Blaire zaś odrzekł:

„Jesteś chyba jedyną dziewicą na tej planecie”.

Wieczorem, po napisaniu wypracowania, Mandy usiadła skulona na sofie i włączyła telewizor. Program rozrywkowy z szybkością karabinu maszynowego „serwował” komedie sytuacyjne z seksualnymi insynuacjami, w których pary z nonszalancją wskakiwały i wyskakiwały z łóżek. Sięgnęła po pilot i wyłączyła telewizor. Wzięła do rąk magazyn kobiecy, który również działał otępiająco na ludzki umysł. Główny tytuł z okładki proponował:

SZEŚĆ SPOSOBÓW UWODZENIA TWOJEGO PATNERA (...)

W żadnym okresie historii ludzkości kobiety nie były bombardowane informacjami na temat seksu tak bardzo zafałszowanymi i tak mocno przeciwstawiającymi się Bogu. Nasza kultura przyjęła mentalność Sodomy i Gomory, którą promuje wszędzie – od opakowań płatków śniadaniowych po satelity. Na tysiące różnych sposobów, wszędzie dominuje treść: „Rób to – nieważne gdzie, kiedy i z kim”. Ale chwileczkę! Inny głos (zabarwiony zakłamaną troską) woła: „Rób to – nieważne gdzie, kiedy i z kim, ale upewnij się, że masz przy sobie prezerwatywę”.

Sfrustrowane chrześcijanki zaglądają do kościoła z nadzieją otrzymania jasnych odpowiedzi, które wyciszą te hałaśliwe głosy rozlegające się w ich uszach. Tutaj głosy są inne, choć  czasami równie pomieszane:

Nie chodźcie na randki.

Chodźcie na randki.

Nie całujcie się.

Całujcie się, ale nie angażujcie do tego języków.

Nie angażujcie się w seks przed małżeństwem (opinia wygłaszana).

Nie angażujcie się w seks, dopóki naprawdę, ale to naprawdę nie jesteście przekonani, że się kochacie i nie potraficie dłużej oprzeć się seksualnej presji (postawa często prezentowana).

Nowy lider opiekujący się grupą „singli” (poprzedni został usunięty za „seksualną  nieostrożność”) wskazuje wam kilka fragmentów Słowa Bożego i mówi o tym, jak ważne jest czekanie. Przytakujecie mu głowami na znak zgody, przytakuje również dziewczyna, o której wiesz, że sypia ze swoim chłopakiem. Częściowo przyznajesz mu rację: „Trzeba czekać”. Jednak coś każe ci podjąć dyskusję: „Czystość seksualna? Możliwa jest chyba tylko na misji  w dżungli. Co innego w biurze, w otoczeniu atrakcyjnych mężczyzn”.

Sprzeczne poglądy atakują cię z każdej strony. Wystarczy, by zwariować! Czy będziesz wiedziała, który pogląd przyjąć, a który odrzucić?

Zapraszamy cię, byś wśród tej dysharmonii stanowisk i przekonań wyciszyła swoje serce, uspokoiła swoje myśli i zaczęła nasłuchiwać. Jest jeszcze Ktoś, kto ma coś do powiedzenia. Mówi cichym głosem. Mówi mądrze i prawdziwie. To Bóg.

Twój Niebiański Ojciec, Ten, który cię kocha i który cię stworzył jako istotę seksualną, chce, byś wysłuchała Jego poglądu na temat seksu. Woła Cię właśnie teraz. Czy przyjdziesz?

Otwórz uszy. Otwórz serce. Bóg chce do ciebie mówić.

Linda Dillow – autorka wielu książek, takich jak Twórcza partnerka, Jaką żoną jestem czy Ukojone serce. Jest popularnym mówcą na konferencjach dla kobiet w różnych częściach świata. Wraz z mężem Jodym mieszka w Monument, w stanie Kolorado, USA. Mają czworo dzieci i dziesięcioro wnucząt.

Lorraine Pintus – mówca konferencyjny, pisarka. Jej artykuły ukazują się w wielu amerykańskich czasopismach. Prowadzi szkolenia w zakresie pisania artykułów, książek oraz doradztwo w procesie wydawniczym. Wraz z mężem mieszkają w pobliżu Colorado Springs, USA.

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy