Konkurs na mikropowieść "Ten pierwszy raz"

Autor: slk
News - Konkurs na mikropowieść

Pierwszy konkurs Wydawnictwa Genius Creations „Dobro złem czyń” pokazał, jak wiele twórczej energii drzemie w czytelnikach. Nie będziemy ukrywać, że bardzo nam się to spodobało i chcielibyśmy teraz – jak i w przyszłości – kontynuować ideę podobnych zmagań. Zapraszamy Was więc do udziału w naszym drugim konkursie, tym razem na mikropowieść, pod dwuznacznym tytułem „Ten pierwszy raz”. Choć nie boimy się erotyki, to jednak kochamy SF i mamy na myśli pierwszy kontakt ludzkości z obcą, inteligentna rasą. Oczywiście jeśli Waszym zdaniem zapałamy do siebie – platoniczną lub nie – miłością, możecie o tym napisać, ale zdecydowanie bardziej ciekawi nas, jak wyobrażacie sobie nasze pierwsze spotkanie trzeciego stopnia.

 

Honorowym patronem konkursu jest znany wszystkim miłośnikom SF Michał Cholewa, a do jury zaprosiliśmy tym razem reprezentantów portali poświęconych fantastyce.

 

Tekst obowiązkowo musi odnosić się do motywu przewodniego konkursu, czyli „tego pierwszego razu”, rozumianego jako pierwszy kontakt z inteligentną obcą formą życia. Forma, wykonanie, idee – dowolne. Prosimy jedynie o zachowanie granic dobrego smaku i nietraktowanie tematu zbyt dosłownie.

 

Mało kto lubi limity, jednak musimy zastosować i ten ponownie: tekst musi mieścić się pomiędzy 60 000 a 120 000 znaków (ze spacjami), jak i nie może być opublikowany w jakiejkolwiek formie zarówno przed, jak i w trakcie trwania konkursu. Uwaga: tym razem z racji limitu i charakteru zmagań obowiązuje limit: każdy może zgłosić do konkursu tylko jedną mikropowieść. 

 

Co najważniejsze jednak – nie musicie być debiutantami. Możecie wystartować w konkursie niezależnie od wcześniejszego literackiego dorobku.

 

Tekst musi zostać przesłany w formacie RTF. Wytyczne (obowiązkowe) odnośnie do formatowania to: czcionka Times New Roman 12, interlinia 1,5, justowanie, mile widziane wcięcia akapitowe. Wszystkie teksty niespełniające tych warunków nie będą przyjmowane.

 

Dane kontaktowe (personalia, adres email, numer telefonu) muszą być zawarte w WIADOMOŚCI EMAIL, NIE w tekście.

 

Wyniki planujemy ogłosić w ciągu 3 miesięcy od zakończenia przyjmowania prac, tj. do 30 czerwca 2016 r. Jeśli jednak liczba prac będzie zbyt duża, zastrzegamy sobie prawo do wydłużenia tego terminu, o czym oczywiście poinformujemy. Same teksty przyjmujemy do 31 marca, do godziny 23:59:59.

 

I kwestia mało przyjemna na koniec – podobnie jak w przypadku pierwszego konkursu obowiązuje cenzus wieku: 18 lat (musicie być pełnoletni w momencie podpisywania umowy, czyli wrzesień 2016 roku).

 

Więcej informacji o konkursie znaleźć można na stronie internetowej wydawnictwa Genius Creations

 

informacja nadesłana

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy