Książki dobre dla dzieci

Autor: slk
News - Książki dobre dla dzieci

Wydawnictwo ADAMADA publikuje książki dobre dla dzieci. Do tej pory wydaliśmy 40 nowych tytułów. Każdy starannie wyselekcjonowany pod względem edytorskim i merytorycznym. Część (publikacje zagraniczne) zdobyła nominacje do prestiżowych nagród literackich i międzynarodową popularność. Wszystkie zostały stworzone przez cenionych pisarzy i ilustratorów. 

Jakie to książki?

 

Wyjątkowe z różnych przyczyn

 

Jedne z powodu niepowtarzalnych postaci, takich jak grymaśny, ale pocieszny jamnik – bohater Humorów Hipolita Kabla. Inne z racji największego zagęszczenia emocji na stronę – jak w poetyckich opowieściach o Mai. Jeszcze inne ze względu na liczbę uśmiechów wywołanych u czytelnika – na przykład przez paczkę urwisów z Do czego służy kotlet? czy rodzeństwo z Zosia, Ernest i ktoś jeszcze.

 

Poświęcone dziecięcym problemom

 


Czasem mówimy o nich bardziej serio, a czasem z przymrużeniem oka. W naszych książkach znaleźć można odpowiedzi nie tylko na trudne dziecięce pytania o sens życia, przemijanie i śmierć, lecz także na te osobliwe, choćby „do czego może służyć kotlet schabowy?”.

 

Pożytecznie zajmujące czas

 

Jak łamigłówki – prawdziwe wyzwanie dla szarych komórek (także dorosłych odbiorców) – czy nietuzinkowe kolorowanki, które poza nauką rysowania ćwiczą spostrzegawczość i rozwijają wyobraźnię, lecz przede wszystkim wywołują w dzieciach naturalną chęć samodzielnego tworzenia.

 

 

Więcej o książkach Wydawnictwa ADAMADA znajdziesz na www.adamada.pl

 

informacja nadesłana

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy