Historia Estery może stać się Twoją historią!

Autor: Slk
News - Historia Estery może stać się Twoją historią!

Zainspiruj się przykładem Estery – kobiety dobrego wpływu, która przezwyciężyła ograniczenia i przyniosła wyzwolenie

 

Biblijna Estera była gotowa ryzykować życie, aby zobaczyć wybawienie rodaków i wypełnić Boży plan. Jej historia jest niezwykłym przykładem na to, że Bóg ma plan dla każdego. Estera odpowiedziała na Boże powołanie, została oczyszczona, przygotowana i pozycjonowana. To wszystko dało jej możliwość zmiany dekretu, który skazywał jej naród na śmierć. Nowy dekret, który wydała, przywrócił jej rodakom prawo do obrony siebie, swoich rodzin i wszystkiego, co posiadali. 

 

Podobnie jak w czasach biblijnych Bóg dzisiaj pozycjonuje kobiety i daje im możliwość oddziaływania na kulturę w celu poszerzania Jego Królestwa. W książce Namaszczenia Estery znajdziesz klucze do tego, jak:

- odkryć miejsce twojego wpływu

- znaleźć Bożą przychylność dla twoich zleceń

- kroczyć w odwadze w twoim powołaniu

- panować berłem modlitwy i postu

- i wiele więcej!

 

Historia Estery może być Twoją historią. Bez względu na to, skąd pochodzisz, albo jakimi umiejętnościami i talentami dysponujesz – jeżeli pozwolisz działać Bogu, On wprowadzi cię w nowe miejsce, skąd z twojego życia popłynie chwała dla Niego! Przekonaj się o tym podczas lektury Namaszczenia EsteryKsiążkę poleca Wydawnictwo Koinonia. Dziś prezentujemy jej premierowy fragment: 

 

Z POPIOŁÓW

 

Czy miałaś kiedyś poczucie, że twoje powołanie zostało ci zabrane? Może w sytuacji, kiedy okoliczności wydają się nie do pokonania, zastanawiasz się, czy Bóg naprawdę się o ciebie troszczy. Może czujesz się samotna w świecie pełnym cierpienia, niesprawiedliwości i bólu. Nie jesteś sama. Bóg obiecuje, że nigdy cię nie opuści ani nie porzuci – tak samo jak nie zsyła na ciebie cierpienia ani na żadną ze swoich córek. Jest za to inny bardzo realny wróg, który chce tylko kraść, zabijać i zniszczyć całą twoją nadzieję. To szatan nie chce, żebyś znała swoje powołanie, a tym bardziej, żebyś je wypełniła. Będzie robić wszystko, żebyś winiła Boga za zło, które do twojego życia wprowadza przeciwnik. Pozwól, że pójdę jeszcze dalej: mamy moc, aby dokonać wyboru. Czy będziemy nadal żyły w poczuciu bycia ofiarą, czy raczej przyjmiemy sprawiedliwość i zbawienie, które jest w Chrystusie, i zaczniemy żyć jako zwycięzcy?

 

Co robisz, gdy życie wydaje się zbyt ciężkie? Może myślisz: „Co ja mogę zrobić, aby pomóc innym, kiedy sama mam tyle problemów i obciążeń? W jaki sposób moje życie, reputacja, świadectwo ukojenia i przyszłość mogą być użyte, aby ratować innych?”. 

 

Wielka wiara często kształtuje się w desperacji i bólu, a ludzie, którzy dokonują odważnych czynów, często zmagają się ze strachem i poczuciem, że nie są odpowiednimi do tego osobami. Ale Bóg wciąż działa w życiu ludzi, którzy do Niego należą. Tak jak użył okoliczności w życiu Estery, może użyć również twoich decyzji i działań, aby zrealizować swoje doskonałe cele i plany co do ciebie.

 

Możemy ufać Bożej suwerennej opiece w każdym aspekcie naszego życia. Bóg działa w sposób niewidoczny, obracając nawet największe rozczarowania i tragedie w naszym życiu w szereg dobrych rzeczy, które mają nadejść.

 

Nie jesteśmy w stanie zobaczyć końca spraw, znajdując się w środku ich trwania. Musimy poruszać się w wierze, a nie opierać się na tym, co widzimy w danej chwili. Bóg uczyni znacznie większe dobro, On wypełni swój doskonały plan, bez względu na frustrację, którą odczuwamy czy zło, którego doświadczamy. Kiedy wszystko zostanie już powiedziane i zrobione, Bóg użyje nawet krzywdy, której doświadczyłyśmy, aby wypełnić swoje obietnice względem nas. Bóg jest obecny na każdym etapie, przy każdym ruchu każdego zdarzenia, dopóki nie doprowadzi wszystkiego do kulminacji godnej Pana, jakim jest dla swojego ludu.

 

Traumę definiuje się jako bardzo ciężkie lub nieprzyjemne doświadczenie, które powoduje, że ktoś zaczyna mieć mentalne lub emocjonalne problemy, i to zazwyczaj przez długi czas. Jednak z chwilą, gdy postanowisz patrzeć na siebie, tak jak Bóg na ciebie patrzy, zaczniesz odczuwać głębię Jego miłości do ciebie oraz nieskończone piękno, które w tobie umieścił – nawet jeżeli zanim dojrzałaś piękno, widziałaś tylko popioły. Pozwól, aby On zamienił twoją pustkę i ból na bogactwo głęboko zakorzenionej miłości. 

 

To jest twój moment, aby zostać uzdrowiona i uwolniona. Bóg da ci piękno w miejsce popiołów. Popioły odzwierciedlają niepowodzenia w twoim życiu, a piękno odnosi się do tego, w jaki sposób Bóg może odwrócić te przeciwności, aby mógł być uwielbiony w twoim życiu.

 

Chcę ci oświadczyć, Boża kobieto, że może zostać ci odebranych wiele rzeczy, w tym nawet twoja godność. Jednak nigdy nie zostanie ci odebrana moc potrzebna do dokonania wyboru, jaką postawę przyjmiesz w odniesieniu do traumatycznych wydarzeń, które miały miejsce. Poza bólem w życiu zawsze jest jeszcze srebrna nić i światło na końcu tunelu.

 

PRZECIWNOŚCI...

 

Bóg nie jest ograniczony tym, co ogranicza nas w naszym naturalnym, codziennym życiu. On działa ponad tym – ponad porażkami przeszłości, brakiem perspektyw, dorastaniem w biedzie. Bóg bierze wszystko, co nasze, bez względu na to, jakie to jest, i przykłada do tego swoją miłość oraz przychylność. Pozwala się temu rozwijać, żebyśmy mogły odnieść sukces w najbardziej nieprawdopodobnych sytuacjach.

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Dobry pies
Rafał Witek
Okładka książki - Dobry pies
Na gigancie
Peter May
Okładka książki - Na gigancie
Lata powyżej zera
Anna Cieplak
Okładka książki - Lata powyżej zera
Pokaż wszystkie recenzje