Impuls nagrodzony!

Autor: slk
News - Impuls nagrodzony!

Z satysfakcją pragniemy poinformować o wyróżnieniu nagrodą główną im. Profesora Edmunda Prosta naszej  publikacji „Psychologia twórczości plastycznej” spośród wszystkich dziedzin nauki uczelni lubelskich i województwa lubelskiego .

 

Lubelskie Stowarzyszenie Naukowe nagrodziło książkę autorstwa Stanisława Leona Popka pt. „Psychologia twórczości plastycznej”. Organizatorzy podkreślili wagę publikacji, jako wyróżniającego się osiągnięcia lubelskiego środowiska naukowego.

 

Nagroda przyznawana jest od 2000 roku.

 


Psychologia twórczości plastycznej” autorstwa prof. zw. dr. hab. Stanisława Leona Popka

to wyjątkowa publikacja na polskim rynku wydawniczym. To pierwsza publikacja tak kompleskowo obejmująca badaną dziedzinę.

Książka, niemającą jak dotąd pierwowzoru w literaturze psychologicznej w takim jak ta zakresie, jest autorską próbą dyskusji z czytelnikami.

Autor podejmuje się trudu analizy teoretycznych podstaw twórczości plastycznej przez pryzmat poszczególnych nurtów psychologii i nauk pokrewnych. Książka jest udaną próbą obrony założenia, że o ile każda z poszczególnych teorii dotyczących psychiki człowieka wyjaśnia w pewnym stopniu istotę i mechanizmy procesu twórczego, uwarunkowania osobowościowe i społeczne, to żadna z nich nie może pretendować do miana teorii uniwersalnej. 

 

 Spis treści          Recenzje             

 

Oficyna Wydawnicza Impuls

ISBN: 978-83-7587-280-4 Dane techniczne: Wydanie I, Kraków 2010, Format B5, Objętość 490 stron, Oprawa twarda, szyta

 

Autorowi serdecznie gratulujemy. 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy