Jakub Wędrowycz na pomniku

Autor: slk
News - Jakub Wędrowycz na pomniku

Podczas VIII Dni Jakuba Wędrowycza zostanie odsłonięty pomnik bohatera książek Andrzeja Pilipiuka. Stanie on przy wjeździe do Wojsławic od strony Lublina. Odsłonięcie odbędzie się w sobotę, 20 lipca, o godzinie 12.00.

 

Inicjatorami postawienia pomnika są fani przygód Jakuba Wędrowycza, którzy postanowili zrealizować projekt na cześć autora i postaci, którą wykreował. Przedsięwzięcie realizują dzięki uzyskaniu wsparcia poprzez portal crowdfundingowy polakpotrafi.pl.

 

Pomnik to trzymetrowa rzeźba na postumencie, przedstawiającą Jakuba Wędrowycza. Postać ta zostanie wyrzeźbiona w drewnie lipowym przez rzeźbiarza ludowego – Ryszarda Staińskiego. Autorem projektu rzeźby jest Andrzej Łaski – ilustrator książek o przygodach Jakuba Wędrowycza.

 

Pomnik będzie witał wszystkich odwiedzających miejscowość. Koncepcja wykonania z drewna pomnika jest podobna do stojącego już pomnika chrząszcza w Szczebrzeszynie, wykonanego przez uczniów Liceum Sztuk Plastycznych z Zamościa, nawiązującego do znanego wiersza Jana Brzechwy.

 

Więcej informacji o Dniach Jakuba Wędrowycza: 

djw.konwent.co

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy