Jodełka Wielkiego Kalibru!

Autor: slk
News - Jodełka Wielkiego Kalibru!

Laureatką tegorocznej Nagrody Wielkiego Kalibru została Joanna Jodełka

za powieść kryminalną wydaną w 2009 r. - Polichromia.

 

Już w styczniu nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukaże się nowa książka

 Joanny Jodełki Grzechotka.

 

O książce:

Poznań. Młoda, samotna kobieta budzi się półprzytomna, świat wokół niej się zamazuje. I wtedy zaczyna się koszmar: dziewczyna jest, a raczej była, w zaawansowanej ciąży. Teraz dziecka nie ma. Niezwykłą sprawą zajmuje się sympatyczna psycholożka, policja prowadzi śledztwo, badając otoczenie podejrzanej. Pojawiają się nowe wątki w sprawie oraz kolejni bohaterowie: ginekolog alkoholik, poznańska dziennikarka, sutener oraz prawnik – szanowany obywatel. Losy tych ludzi splotą się niespodziewanie.

Czy chodzi o dzieciobójstwo, uprowadzenie lub handel dziećmi? Czytelnicy otrzymują pewną podpowiedź – w postaci tajemniczych fragmentów, w których opisana zostaje cudzoziemka zajmująca się niemowlęciem – ale zakończenie powieści przyniesie zaskakujące rozwiązanie.

 

Joanna Jodełka o sobie: urodziłam się w 1973 roku w Siedlcach, tam skończyłam liceum, następnie zostałam magistrem historii sztuki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, zajmowałam się restauracją, bo lubię dobrze zjeść, okazjonalnie pozowałam do zdjęć, nieoczekiwanie dla samej siebie niedawno zaczęłam pisać – w 2009 roku ukazał się mój debiutancki kryminał Polichromia – otrzymałam też stypendium PISF-u na scenariusz filmowy. Mój kolega napisał fajną muzykę, potem wziął do niej teksty moich piosenek, które namiętnie umieszczam na blogu – i tak bawimy się razem nutami i słowami…

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy