John Marsden, autor bestsellerowej serii JUTRO w Polsce już 26 września

Autor: kwojcik
News - John Marsden, autor bestsellerowej serii JUTRO w Polsce już 26 września

W dniach 26-30 września 2011 roku odwiedzi Polskę John Marsden, autor bestsellerowej serii „Jutro”. W ramach akcji w Polsce wysłaliśmy pierwszy tom serii do ponad 6000 szkół na terenie całego kraju. Wraz z książką przesłaliśmy przygotowane przez metodyka scenariusze zajęć lekcyjnych. Równocześnie zaprosiliśmy młodzież do udziału w konkursach na stronie internetowej www.seriajutro.pl. Efekty tej akcji przerosły nasze oczekiwania – na konkurs nadesłano ponad 1000 prac, a liczba wejść na stronę internetową serii przekroczyła już pół miliona.

 
SPOTKANIE JOHNA MARSDENA Z MŁODZIEŻĄ


Spotkania odbędą się:


- w WARSZAWIE we wtorek 27 września o godzinie 15.00 w Gimnazjum nr 144 przy ulicy Turmonckiej 2.


- w KRAKOWIE we czwartek 29 września o godzinie 16.00 w Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza przy ulicy Studenckiej 13. Spotkanie poprowadzi Wojciech Bronowicz.


Spotkania będą doskonała okazją, aby zadać autorowi pytania, posłuchać rozmowy z nim i poznać kulisy powstania serii Jutro. Uczniowie będą mogli rozwijać swoją świadomość czytelniczą i wiedzę o świecie, zetkną się osobiście z wybitnym pisarzem oraz będą mogli doskonalić swoje umiejętności władania językiem obcym.


WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI I BIBLIOTEKARZY


Dla nauczycieli bibliotekarzy przygotowaliśmy warsztaty pt. „Wyprawa w Jutro”.
Warsztaty odbędą się:


- w WARSZAWIE we wtorek 27 września o godzinie 17.00 w Gimnazjum nr 144 przy ulicy Turmonckiej 2,

- w KRAKOWIE we czwartek 27 września o godzinie 18.00 w Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza przy ulicy Studenckiej 13.

 

JUTRO W POLSCE

 

W Polsce ukazały się dotychczas dwie części serii: Jutro. Kiedy zaczęła się wojna, Jutro 2. W pułapce nocy. Jesienią ukażą się kolejne dwie części: Jutro 3. W objęciach chłodu oraz Jutro 4. Przyjaciele mroku.


Seria została doceniona przez polskich nauczycieli, dziennikarzy i samych czytelników. Od chwili premiery książki przez kilka miesięcy znajdowały się wysoko na listach bestsellerów dla młodzieży.

 

Informacja nadesłana

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy