Katowice zapłoną literaturą - gra miejska 7 września!

Autor: slk
News - Katowice zapłoną literaturą - gra miejska 7 września!

W piątek, 7 września, każdy, ktokolwiek pragnie dokonać bohaterskiego czynu, będzie miał okazję zapisać się w historii. Między godziną 17.00 a 18.00 w podcieniach katowickiego Spodka, pod płaszczykiem wielkiej gry miejskiej rozpocznie się starcie, które zadecyduje o losach literatury. Do dzieła! Zapisz się w historii i zgarnij nagrody. 


Biblioteki świata zapłonęły! Wzburzone tłumy z pochodniami ruszyły na księgarnie i antykwariaty. Po opublikowaniu Raportu Alchemika Paolo C., autorstwa specjalistów z Massachusetts Institute of Technology, wskazującego jednoznacznie, że literatura nie ma sensu, czytelnicy masowo palili na stosach swoje książki. Polem walki dotychczas był portal www.do-dziela.pl, gdzie kolejni bohaterowie dopisywali dalszy ciąg tej dziwnej opowieści. Czy to już koniec? Nie! Dopiero 7 września 2012 w Katowicach rozegra się ostateczna bitwa. 

 

Na polach pod katowickim Spodkiem spotkają się trzy potężne ugrupowania. Pierwszym są żołnierze podziemnej organizacji, broniący sensu literatury partyzanci, nazywający siebie Edytorami. Ich głównym przeciwnikiem jest tajna komórka MIT, która stoi za wybuchem biblio-anarchii. Całą sprawę od początku śledzi też trzecia grupa, zwana Krytykami. To ludzie interesu, którzy żyją z sensu literatury, potrafiący wykorzystać jednak i jej upadek dla własnych celów. 

 

 

Kim zostaniesz w tej rozgrywce? Opowiedz się po jednej ze stron i staw się na froncie gry miejskiej Do dzieła! Zapisz się w historii. Poznaj wszystkie tajemnice, zadecyduj o przyszłości książki w Katowicach i zdobądź nagrody dla największych bohaterów. 

 

Start: 7 września 2012, piątek, godz. 17.00 – 18.00, podcienia katowickiego Spodka

Finał i rozdanie nagród: 7 września 2012, piątek, godz. 20.00, przed Biblioteką Śląską

Warunki uczestnictwa: rejestracja dwuosobowej drużyny w punkcie startowym

Udział bezpłatny

 

Szczegółowe informacje i regulamin gry dostępne na www.do-dziela.pl

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy