Kiermasz na Mariensztacie

Autor: slk
News - Kiermasz na Mariensztacie

Podczas majowego weekendu (21 i 22 maja) wszyscy miłośnicy książek już po raz drugi będą mieli okazję spotkać się na Warszawskim Kiermaszu Książki. W wiosennej atmosferze ci, którzy wybiorą się na Rynek Mariensztacki w Warszawie będą mogli zagłębić się w ulubionej lekturze oraz skorzystać z wielu czekających tam atrakcji.

 

Organizatorami Warszawskiego Kiermaszu Książek jest Urząd Miasta st. Warszawy oraz Stołeczna Estrada. Impreza powstaje we współpracy z firmą Murator EXPO, a Patronat nad przedsięwzięciem objęło Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. 

 

Jak pokazała zeszłoroczna, pierwsza edycja Warszawskiego Kiermaszu Książki położony w centrum Warszawy, nieopodal Starego Miasta, Rynek Mariensztacki stanowi dogodne miejsce do spotkań miłośników książki, zarówno tych mieszkających w Warszawie jak i odwiedzających Stolicę w celach turystycznych. 

 

W 2010 roku podczas premierowej edycji Kiermaszu swoje oferty zaprezentowało 72 wystawców: księgarnie oraz czołowi polscy wydawcy (m.in.: Wydawnictwo Iskry, Muza, Wydawnictwo Bellona, Bosz, Wydawnictwo Stentor, Wydawnictwo Trio, Wilga, Wydawnictwo Literackie, Media Rodzina, Zysk czy Wydawnictwo Czarna Owca), nie zabrakło też oferty warszawskich antykwariatów. Kameralna atmosfera Mariensztatu oraz jego doskonała lokalizacja, ciekawa oferta wydawnicza i atrakcyjny program towarzyszący Kiermaszowi sprawiły, że w zeszłym roku odwiedziło go blisko 10 tys. gości. Impreza spotkała się także z dużą aprobatą ze strony przedstawicieli branży wydawniczej i księgarskiej. 

 

W tym roku podczas II Warszawskiego Kiermaszu Książki Mariensztat znów wypełni się stoiskami wydawców, księgarń i antykwariatów. 

 

Podobnie jak w minionym roku imprezie towarzyszyć będzie atrakcyjny program artystyczno-rozrywkowy przygotowany z myślą o odwiedzających, w którym znajdą się m.in.: 

• spektakle przygotowane z myślą o najmłodszych („Pinokio” i „Mała Księżniczka”) w wykonaniu aktorów warszawskich teatrów, 

• piosenki z najpopularniejszych dobranocek w wykonaniu Anny Dereszowskiej i zespołu The New Art Ensamble 

• czytanie bajek i fragmentów powieści przez znanych aktorów, 

• spotkania z autorami 

• koncerty na żywo (m.in.: Kwartet Smyczkowy 4-TE, Czerwony Tulipan) 

• występy taneczne (zespół Caro Dance) 

• koncert „Pasja Tanga” w wykonaniu Anny Dereszowskiej z towarzyszeniem zespołu muzycznego 

 

Zapraszamy ! 

 

II Warszawski Kiermasz Książki 

21-22 maja 2011, Rynek Mariensztacki w Warszawie 

Godziny otwarcia: 10.00 – 18.00 (wstęp wolny) 

 

Więcej informacji: (22) 829 66 70, 829 66 86

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy