Konferencja "Kultura czytania"

Autor: slk
News - Konferencja

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury zaprasza na konferencję KULTURA CZYTANIA do Poznania w dniach 14-15 kwietnia 2015r.

 

Czy blogi mogą pomóc w poszukiwaniu dobrej książki? Na pytanie odpowiedzą najlepsi blogerzy. A co z opowiadaniem obrazami? O sprawach społecznych, politycznych, psychologicznych można rozmawiać przecież, stosując techniki komiksowe, potwierdzą to znawcy tematu.

 

Czy duża aktywność twórców bajek terapeutycznych już dziś pozwoli ocenić to  zjawisko w Polsce? Temat podejmiemy właśnie na konferencji.

 

Czy autobiograficzna gra planszowa może służyć jako osobiste katharsis? To pytanie może być interesujące dla bibliotekarzy, biblioterapeutów pracujących z dorosłymi i seniorami.

 

Pokażemy Państwu również świeże zjawiska na polskim rynku czytelniczym, wśród nich mikroopowiadanie, którego korzenie sięgają kultury iberyjskiej, teatr obrazkowy  wywodzący się z tradycji japońskiej. Swoje praktyki związane ze „snuciem” opowieści zaprezentuje międzynarodowe Stowarzyszenie Jeden Świat.

 

Więcej informacji i szczegółowy program: 

http://www.wbp.poznan.pl/biblioteka/szkolenia/konferencja-kultura-czytania1/

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy