Konkurs Literacki im. Z. Herberta

Autor: zorza
News - Konkurs Literacki im. Z. Herberta

Wydawnictwo Br@ndBook London Publishing organizuje ogólnopolski i ogólnopolonijny Konkurs Literacki na prozę i poezję, z okazji roku Zbigniewa Herberta, który przypada na 2008 rok.

Tematyka nadsyłanych prac jest dowolna, a w konkursie mogą brać udział zarówno twórcy zrzeszeni jak i niezrzeszeni. Jury będzie oceniało prace niepublikowne i wcześniej nienagradzane.Prace napisane w języku polskim należy nadsyłać do 29 lutego 2008.

Organizatorzy wyodrębnili dwie kategorie: prozę i poezję, powołali komisję konkursową. W składzie komisji oceniającej poezję zasiądą Andrzej Grzyb (przewodniczący), Adam Ziemianin i Alina Siomkajło. Przewodniczącym komisij konkursowej oceniającej prozę będzie Stefan Chwin, w jej sład wejdą również Stanisław Srokowski i Mariusz Byliński.

Jury przyzna trzy nagrody w każdej z kategorii. Pierwsza nagroda w obu kategoriach to wydanie książki w wydawnictwie Br@ndBook London Publishing, druga to honorarium pieniężne w wysokości 100 funtów, trzecia - 50 funtów. Przewidywane są też nagrody wyróżnienia przyznane przez sponsorów. Nagrodzone prace zostaną opublikowane w antologii po konkursowej.

Ogłoszenie wyników nastąpi 19 kwietnia 2008 roku Londynie.

Źródło:IAR 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy