Konkurs MEN "Książki naszych marzeń"

Autor: slk
News - Konkurs MEN

Popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów – to główny cel konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”. Zasady są proste, a nagrody świetne. Zgłoszenia szkół tylko do 10 grudnia 2014!

Konkurs umożliwia uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą. Może ich być nawet 50. Jeśli szkoła przekona MEN, że to właśnie ona powinna wygrać, dostanie wszystkie książki z listy!

Jak przekonać Ministerstwo? Wystarczy, że uczniowie przygotują na ten temat krótki film (do 120 sekund) i prześlą go na adres ksiazkimarzen@men.gov.pl. Liczy się kreatywność, zabawa, radość i chęć czytania.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W każdej z tych kategorii wybierzemy trzech laureatów.

Uwaga! O udział w konkursie pytają m.in. społeczne szkoły polonijne z zagranicy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby i Państwo przyłączyli się do inicjatywy. W przypadku pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem ksiazkimarzen@men.gov.pl

Ogłoszenie wyników - jeszcze przed przerwą świąteczna!

„Nakręćmy się na czytanie!’

Szczegóły konkursu w Regulaminie, na stronie www.men.gov.pl oraz na stronie konkursu na portalu Facebook.

Linki do prac konkursowych wraz z listami książek należy przesyłać na adres ksiazkimarzen@men.gov.pl

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy