Literacka wojna płci - miłość, zdrada i zbrodnia we Wrzeszczu!

Autor: slk
News - Literacka wojna płci - miłość, zdrada i zbrodnia we Wrzeszczu!

Takiego spotkania jeszce nie było! Zdobyć Manhattan - miłość, zdrada i zbrodnia, czyli wojna płci w literaturze. Już we środę, 13 czerwca, w Bibliotece Manhattan we Wrzeszczu (al. Grunwaldzka 82, CH Manhattan, II piętro) spotka się 10 osobowości. Twórcy opowiedzą o tym, co ich w literaturze pociąga, a co - odrzuca. To więcej niż spotkanie autorskie. Ba, to więcej niż dziesięć spotkań autorskich razem wziętych. Krótko mówiąc - będzie się działo. 

 

Manhattan zdobywać będą: 

 

Panel literacki jest jak emocjonujący mecz. Nikt z widzów nie wie, czyj serw będzie mocniejszy i celniejszy: zagrywka "kryminalistów", czy może taktyka specjalistów od romansów? Czytelnicy mają okazję spotkać się nie z jednym pisarzem, jak to jest w zwyczaju przy tradycyjnym wieczorze autorskim, tylko z grupą autorów poczytnych książek, którym nie brakuje poczucia humoru i pasjonujących opowieści z kulis literackiej kuchni.

Literatura jest zajmująca! Raz ma kolor blond, raz długie nogi, miewa też wąsy i zakola. I na pewno, na pewno, ma dużo do powiedzenia, co widać i słychać na literackich panelach, które ostatnio podbijają czytelniczy rynek. Autorzy i autorki romansów, kryminałów, sensacji i powieści obyczajowych ze swadą stają do literackich pojedynków, uchylając przy tym rąbka tajemnicy, jak powstają ich powieści. 

Panele to wędrujący literacki salon, który miał swój początek w Siedlcach. To tam w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki spotkało się 13 pisarek, by dyskutować o zjawisku literatury kobiecej. Panel pod nazwą "Rzeczpospolita Babska literkami pisana, czyli... trup w szafie!" odbił się takim echem (nie tylko w literackim światku). W Sanoku pisarki debatowały o miłości i zbrodni udowadniając, że... mężczyzna fatalny też istnieje i w literaturze ma się dobrze! W Gdańsku pisarki i pisarze przyjrzą się... wojnie płci. 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy