Lot Wrony - spotkanie z L. Chorzewskim

Autor: slk
News - Lot Wrony - spotkanie z L. Chorzewskim

Wydawnictwo Gerls oraz Leszek Chorzewski zapraszają na spotkanie autorskie z okazji wydania książki Lot Wrony - prawdziwej historii rejsu i awaryjnego lądowania na warszawskim Okęciu, które oglądał cały świat. Spotkanie odbędzie się 10 maja o godz. 17.00 w Muzeum Wojska Polskiego. 

 

1 listopada 2011 roku cała Polska wstrzymała oddech. Boeing 767 z 220 pasażerami na pokładzie krążył nad Warszawą, ale nie lądował. Obok pasażerskiej maszyny przemknęły wojskowe myśliwce F-16. Potwierdził się najgorszy scenariusz - awaria podwozia. Godzina godzinie, minuta po minucie dowiadujemy się, co dokładnie działo się z bohaterami pechowego rejsu numer LO016. 

 

Leszek Chorzewski – ówczesny rzecznik LOT-u – nie tylko przestudiował raporty, ale i spędził długie godziny na rozmowach z pasażerami i swoimi kolegami m.in.: kapitanem Tadeuszem Wroną, szefem załogi Jerzym Konofalskim i stewardesami. Z tych opowieści powstała pełna niezwykłych emocji i zaskakującym zwrotów akcji powieść, której lektura jest bardziej wciągająca niż pełne fikcyjnych sensacji thrillery. Bo tę dramatyczną historię z pięknym happy endem napisało samo życie.  

 

Co się działo na pokładzie? Czy wybuchła panika? Czy załoga zaczynała tracić zimną krew? O czym myślał kapitan? Co przeżywali pasażerowie? Tego wszystkiego Czytelnicy dowiedzą się z książki Lot Wrony, której patronuje redakcja serwisu Granice.pl - wszystko o literaturze. 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy