Marco Polo dla dzieci

Autor: slk
News - Marco Polo dla dzieci

 

Długo wyczekiwana książka właśnie trafia do księgarń! Przygotowana specjalnie dla najmłodszych czytelników, pięknie wydana i pełna oryginalnych dodatków opowieść o niezwykłej podróży Marco Polo polecana jest przez Martynę Wojciechowską!

 

Książka wzorowana jest na XIII-wiecznych rękopisach, zdobiona stylowymi bordiurami, barwnymi ilustracjami i rysunkami naśladującymi szkice sporządzane w drodze. Bezpośredniej relacji podróżnika z przebiegu wyprawy towarzyszą obserwacje dotyczące kultury ludów Bliskiego i Dalekiego Wschodu, opis rzadkich gatunków roślin i zwierząt, bogactw Jedwabnego Szlaku, nieznanych w Europie wynalazków oraz takie ciekawostki, jak produkcja jedwabiu, porcelany i herbaty czy poławianie pereł. Wykonane z rozmachem ilustracje odmalowują przed czytelnikiem potęgę natury, kultury i oręża. Szatę graficzną książki wzbogacają liczne książeczki i klapki oraz oryginalne dodatki, takie jak plakat czy chińska układanka.

 

KLIKNIJ, by kupić tę książkę bezpośrednio u wydawcy!Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy