Media publiczne już nie Cogito

Autor: slk
News - Media publiczne już nie Cogito

Nie będzie rozstrzygnięcia drugiej edycji konkursów Cogito (literatura piękna) i Opus (muzyka poważna), bo Telewizja Polska i Polskie Radio nie mają pieniędzy na przyznanie dwóch nagród po 200 tys. zł – informuje portal Press.pl

„W związku z dramatyczną sytuacją finansową mediów publicznych przedstawioną przez oba zarządy członkom jury Nagród Mediów Publicznych Opus i Cogito jury podjęły decyzję (…) o nieprzyznaniu nagród głównych” – czytamy we wspólnym oświadczeniu TVP i Polskiego Radia.

Zwycięzcę drugiej edycji Nagrody Mediów Publicznych Cogito mieliśmy poznać 14 września. Do nagrody Cogito nominowali byli: Andrzej Bart za książkę „Fabryka muchołapek” (Wydawnictwo W.A.B., Warszawa), Krzysztof Czyżewski za książkę „Linia powrotu. Zapiski z pogranicza” (Wydawnictwo Pogranicze, Sejny), Andrzej Dobosz za książkę „Ogrody i śmietniki” (Biblioteka „Więzi”, Warszawa), Inga Iwasiów za książkę „Bambino” (Świat Książki, Warszawa), Bożena Keff za książkę „Utwór o Matce i Ojczyźnie” (Korporacja Ha!art, Kraków), Jacek Milewski za książkę „Dym się rozwiewa” (Wydawnictwo Zysk i S-ka, Poznań) oraz Jarosław Marek Rymkiewicz za książkę „Kinderszenen” (Wydawnictwo Sic!, Warszawa).

za: www.rynek-ksiazki.pl 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy