Morcheeba zagra na Europejskim Stadionie Kultury!

Autor: kwojcik
News - Morcheeba zagra na Europejskim Stadionie Kultury!

Od 12 do 14 sierpnia Rzeszów zaleje fala blisko 100 wydarzeń kulturalnych odbywających się w ramach Europejskiego Stadionu Kultury - polskoukraińskiego programu kulturalnego, nawiązującego do organizowanych przez oba kraje mistrzostw EURO 2012.

 

Gościem specjalnym koncertu inauguracyjnego „Gramy razem!”, będzie brytyjska gwiazda trip-hopu, zespół Morcheeba.

 

Morcheeba to jedna z najsłynniejszych grup trip-hopowych. Zespół założony w 1995 roku w Dover przez braci Paula i Rossa Godfrey'ów sławę zyskał dzięki charyzmatycznej wokalistce Skye Edwards. Jej fenomenalny głos w połączeniu z muzyką braci Godfrey'ów, sprawił, że grupa szybko odniosła międzynarodowy sukces. Pierwsza, wydana w 1996 roku płyta zatytułowana "Who Can You Trust?”, zaprezentowała niepowtarzalny styl zespołu i zapewniła grupie pierwsze miejsca na światowych listach przebojów. Bestsellerem okazał się wydany w 2000 roku krążek „Fragments of Freedom" z przebojem "Rome Wasn't Built in a Day". To na nim, w bluesowych aranżacjach, Skye Edwards zaprezentowała swoje niezwykłe możliwości wokalne. Choć w 2003 roku członkowie zespołu rozstali się, a Skye rozpoczęła karierę solową, po siedmiu latach nawiązali ponowną współpracę, co stało się jednym z najbardziej
spektakularnych i oczekiwanych powrotów muzycznych 2010 roku. Do tej pory Morcheeba wydała 8 albumów a na koncie ma miliony sprzedanych płyt. Podbiły one serca zarówno sympatyków brzmień klubowych, jak i fanów innych gatunków muzycznych. Muzyka Morcheeby to także niezwykle nastrojowe ballady, które pojawiły się w między innymi w filmach „Wróg u bram”, „Tegoroczna miłość” czy „Traffic”.

 

Na koncercie w Rzeszowie usłyszymy zarówno największe hity zespołu jak i utwory z ich najnowszej płyty „Blood Like Lemonade”. Będzie to niewątpliwie jeden z najciekawszych koncertów tego lata. Morcheeba – 90 minut genialnej muzyki w ramach koncertu „Gramy Razem” 12 sierpnia 2011, godz. 20.20 Rynek starego miasta w Rzeszowie.


Wstęp wolny!

 

Źródło: informacja prasowa

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy