Muzyczne "Nowe Horyzonty"

Autor: slk
News - Muzyczne

Podczas tegorocznej edycji festiwalu filmowego Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu Klub Festiwalowy w Arsenale będzie działał aż przez 11 nowohoryzontowych wieczorów. Kilka z nich będzie należeć do fascynującej muzycznie Norwegii. W Arsenale zagra niezwykle popularny, koncertujący na całym świecie band Jaga Jazzist, łączący elektronikę i klasyczne instrumentarium. Zjawiskowa Susanne Sundfør, której płyty wkrótce podbiją również polski rynek, zaczaruje gości Klubu swoimi jazzowo-popowymi kompozycjami. Wielbicieli muzyki ambient zainteresuje występ jej wybitnego przedstawiciela – Geira Jenssena, znanego jako Biosphere. Wystąpią również hałaśliwe, rockowe trio Deathcrush, kultowy twórca muzyki disco Hans-Peter Lindstrøm oraz awangardowe, eksperymentujące z elektroniką grupy Supersilent i Next Life.

Wielkim wydarzeniem będzie występ Metamkine – francuskie trio od ponad dwudziestu lat tworzy fascynujące show łączące sztuki wizualne i muzykę. Artyści wykorzystują stare taśmy i partie syntezatorów, służące im za ścieżkę dźwiękową, do tworzenia na żywo retro-futurystycznych filmów. 28 lipca odbędzie się Wilkanoc, czyli niezwykłe połączenie animowanego obrazu filmowego, muzyki i performance’u. Muzycy wraz z Mariuszem Wilczyńskim kreują na żywo dźwięki i obrazy. Podczas Wilkanocy pędzel łódzkiego animatora, malarza i performera, starał się będzie nadążyć za funkowo-hip-hopowymi wycieczkami duetu Fisz/Emade, wspieranych przez Michała Sobolewskiego, Mateusza Pospieszalskiego, Antoniego Gralaka i DJ'a Eproma.

W Klubie Festiwalowym wystąpią również belgijscy DJ’e z wytwórni Bug Klinik, grające muzykę industrialną japońskie trio Boris, legenda niezależnego amerykańskiego hip-hopu Anti-Pop Consortium oraz znakomitości polskiej sceny muzycznej: Paula i Karol oraz Baaba wspierany przez Natalię Przybysz.

Więcej szczegółów na temat Sceny Era Music Garden >

Bilety na koncerty można kupić przez stronę internetową www.enh.pl oraz wkrótce również na Ticketpro.pl.

W sprzedaży są także karnety muzyczne. Uprawniają do wstępu na wszystkie koncerty odbywające się w Klubie Festiwalowym w Arsenale (nie dotyczy to koncertu Grinderman). Cena karnetu to 120 zł. Karnety można kupić przez stronę internetową www.enh.pl

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy