Nie gadaj tyle!

Autor: slk
News - Nie gadaj tyle!

Wyśmienita zabawa dla czytelnika w każdym wieku! Misiek, inteligentny sześciolatek, próbuje za wszelką cenę znaleźć cierpliwego słuchacza, któremu będzie mógł opowiedzieć swoje historie i zadać tysiące dociekliwych pytań („Mogę mówić za siebie i za pana”). I nie jest to wyłącznie dziecięca fantazja i paplanina bez sensu. Misiek stawia swoim rodzicom i dziadkom prawdziwe wyzwania, jest wymagającym rozmówcą, niedającym się zbyć byle czym.

 

Książka " Misiek, co ty opowiadasz?!" Katarzyny Majgier pokazuje bezradność dorosłych wobec niebanalnego, niezwykle wygadanego sześciolatka, krytycznie podglądającego świat rodziców i dziadków. W tym, co z bezkompromisową szczerością mówi Misiek, słychać echa rozmów dorosłych i dzieci naśladujących dorosłych. I gdy już nie sposób poradzić sobie z tak elokwentnym interlokutorem, my, dorośli, zniecierpliwieni do granic możliwości, musimy się poddać i przyznać, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać tego pojedynku na słowa i często pozostaje nam tylko powiedzieć: „Misiek, nie gadaj tyle!”.

 

Książka, wyróżniona w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, organizowanym przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom, ukazuje się właśnie nakładem wydawnictwa Akapit Press. Patronuje jej wortal literacki Granice.pl

 

KLIKNIJ, by kupić tę książkę NAJTANIEJ w naszej księgarni internetowej!

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy