Nowa książka bawarskiego duetu Klüpfel i Kobr!

Autor: kwojcik
News - Nowa książka bawarskiego duetu Klüpfel i Kobr!

Nowa książka bawarskiego duetu Klüpfel i Kobr należąca do bestsellerowej serii z komisarzem Kluftingerem już w marcu ukaże się w formie ebooka, a w kwietniu – w wersji drukowanej.Nad jeziorem Alat koło Füssen komisarz Kluftinger dokonuje przerażającego odkrycia – na brzegu w ogromnej czerwonej kałuży leży martwy nurek. To, co początkowo wydaje się komisarzowi krwią, okazuje się rzadką substancją organiczną pochodzącą z jeziora. Kluftinger, który ku swemu niezadowoleniu podczas dochodzenia otrzymuje dość osobliwe kobiece wsparcie, długo błądzi w ciemnościach. Klucz do rozwiązania zagadki leży na dnie tajemniczego jeziora...Książka nawiązuje do niewyjaśnionego dotąd, tajemniczego epizodu z historii hitlerowskich Niemiec.
Komisarza Kluftingera można scharakteryzować jako mieszankę Herkulesa Poirota i Karla Valentina, znanego bawarskiego kabarecisty. Oglądany w codziennych sytuacjach wydaje się niezgułą i pantoflarzem z Bawarii, obżartuchem, który uwielbia kluseczki swojej żony, gra na bębenku w orkiestrze miejskiej i uznaje tylko miejscowe piwo. Kluftinger, „Herkules Poirot z Allgäu”, wydaje się nienowoczesny i nieporadny, lecz jego niezawodna intuicja sprawia, że jest wyjątkowo skutecznym śledczym.

 

Twórczość Volkera Klüpfela i Michaela Kobra cechują genialne opisy życia Bawarczyków potraktowanych z przymrużeniem oka. Wszystkie książki z serii z Kluftingerem – a powstało ich już sześć – bardzo szybko zyskały rozgłos i uznanie zarówno czytelników, jak i krytyków literackich. Tygodnik „Der Spiegel” uznał autorów za najlepszy duet pisarski w Niemczech. Na spotkania z Klüpfelem i Kobrem przychodzi bardzo liczna publiczność, a strona www.kommisar-kluftinger.de codziennie przyciąga setki fanów bawarskiego stróża prawa.Operacja Seegrund natychmiast trafiła na listę niemieckich bestsellerów i utrzymała się tam przez 10 miesięcy. Doczekała się w Niemczech kilkunastu wydań. Za książkę Operacja Seegrund autorzy otrzymali MIMI – nagrodę publiczności przyznawaną przez Stowarzyszenie Księgarzy Niemieckich za najlepszy kryminał. Do tej pory autorzy napisali już 6 książek z komisarzem Kluftingerem. Seria sprzedała się już w ponad 2,5-milionowym nakładzie. Nakładem wydawnictwa Akcent ukazały się także „Szczodre Gody”.Postać komisarza Kluftingera jest nie mniej fascynująca od Herkulesa Poirota, a o wiele bardziej od niego ludzka i zabawna.Jakub Demiańczuk, „Dziennik Gazeta Prawna”Volker Klüpfel i Michael Kobr są najlepszym pisarskim duetem w Niemczech.„Der Spiegel”Premiera ebooka (EPUB, MOBI, PDF): 14 marca 2012

Premiera wersji papierowej: 14 kwietnia 2012

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy