Nowa książka Ricka Warrena - premiera

Autor: slk
News - Nowa książka Ricka Warrena - premiera

Jak radzić sobie ze stresem? Jak podnieść się po porażce? Jak pokonać depresję?

 

Trudne pytania, jakie stawia życie, domagają się odpowiedzi. Warto ich szukać. Na stronach książki Gdy życie stawia trudne pytania można odkryć proste zasady zastosowania Bożych prawd, decydujących o powodzeniu w życiu osobistym, w rodzinie, w pracy. Wyrazem mądrości jest uczenie się na podstawie własnych doświadczeń – sugeruje autor – ale jeszcze rozsądniej jest uczyć się z doświadczeń innych. Jest to zwykle mniej bolesne. 


Autor publikacji, Rick Warren należy do najbardziej znanych chrześcijańskich liderów w Stanach Zjednoczonych. Magazyn „Time” wpisał go na listę 100 najbardziej wpływowych osób na świecie, a „Newsweek” uhonorował tytułem Osoby, która przysparza Ameryce chwały. Najsłynniejsza jego książka Życie świadome celu sprzedała się w milionach egzemplarzy. Zapraszamy do lektury kolejnej jego publikacji, Gdy życie stawia trudne pytania, prezentując jej premierowe fragmenty: 

 

Gdybyś miał odpowiedzieć na pytanie, która choroba jest najbardziej śmiertelna, co byś odpowiedział? Rak? Polio? Stwardnienie rozsiane? AIDS? Na pewno nie wymieniłbyś zniechęcenia. Nawet nie przyszłoby ci do głowy, że zniechęcenie może być chorobą śmiertelną, ale tak jest. Jest ono bardziej powszechne niż wymienione choroby.

Dlaczego zniechęcenie jest tak groźną chorobą? Po pierwsze dlatego, że jest dolegliwością ogólnoludzką. Wszyscy bywamy zniechęceni. Zniechęcenie jest powszechne i dotyka również

chrześcijan. Po drugie dlatego, iż jest nawracające. Możesz wielokrotnie ulegać zniechęceniu, gdyż nie jest ono problemem jednorazowym. Po trzecie, zniechęcenie jest bardzo zaraźliwe. Ktoś może ulec zniechęceniu, ponieważ ty jesteś zniechęcony. […]

Pierwszą zasadą w pokonaniu zniechęcenia jest reorganizacja życia. Kiedy ogarnia cię zniechęcenie, nie rezygnuj ze swoich celów. Zamiast tego, obmyśl, jak na nowo podejść do ich realizacji. Kiedy jesteś zniechęcony, nie oznacza to od razu, że robisz niewłaściwą rzecz. Może robisz właściwą rzecz, ale w niewłaściwy sposób. Czy dla Izraelitów budowanie muru było złą rzeczą? Oczywiście, że nie; to, co wykonywali było dobre. Robili to, co właściwe, ale w niewłaściwy sposób i w efekcie szybko się zniechęcili.

Czy masz problem? Przeorganizuj swoje życie. Problem w małżeństwie? Nie poddawaj się. Przyjmij nową postawę. Problem w biznesie? Nie poddawaj się. Wypróbuj nowej metody. Problem w życiu chrześcijańskim? Nie poddawaj się. Zacznij się modlić w nowy sposób. Problem zdrowotny? Znajdź innego lekarza. Nie poddawaj się. Kontynuuj to, co rozpocząłeś. Niektórzy zniechęcają się, ponieważ znajdują się pod niewyobrażalnie wielką presją, pod ogromnym natłokiem pracy. Poselstwo, jakie Bóg kieruje do ciebie, mówi o przeorganizowaniu czasu, harmonogramu zajęć i o nowym skupieniu się na celu. Usuń to, co cię blokuje, śmieci i gruz – rzeczy, które pochłaniają zbyt wiele cennego czasu. Następnie zreorganizuj się, byś mógł pracować lepiej, szybciej i bardziej efektywnie, zmierzając do celu.

Niedawno, w czasie pewnego seminarium, przypominałem sobie zasadę 80/20: około osiemdziesiąt procent czasu poświęcamy na wykonanie dwudziestu procent rzeczy, które są nieproduktywne. W efekcie jesteśmy sfrustrowani. Lepiej jest spędzać osiemdziesiąt procent czasu na wykonywaniu dwudziestu procent zajęć, które przyniosą największe rezultaty. Menedżerowie nazywają to „czasem ROI” (skrót z ang. Return On Investment – zwrot z inwestycji; przyp. Tłum.). Innymi słowy, poświęcaj jak najwięcej czasu na tych kilka rzeczy, które przyniosą najlepsze rezultaty lub będą miały najlepsze konsekwencje w przyszłości.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy