Nowe wyzwanie czytelnicze - literatura młodzieżowa

Autor: slk
News - Nowe wyzwanie czytelnicze - literatura młodzieżowa

Coraz więcej osób przyłącza się do naszych wyzwań czytelniczych. Wygrać w nich możecie między innymi zestawy liczące 52 książki, 26 książek i 12 książek. Podobnie jak w zeszłym roku uznaliśmy, że warto nasze wyzwania nieco rozwinąć i uzupełnić. Na przykład zachęcając do czytania książek należących do określonego gatunku czy dotyczących konkretnej tematyki. Dziś przyszedł czas na kolejne wyzwanie tematyczne, tym razem poświęcone książkom dla młodzieży.

 

Nakładem Wydawnictwa Dreams ukazuje się właśnie powieść Drżenie - trzeci tom cyklu Denazen. Pewnego dnia tajemniczy chłopak po upadku z nadrzecznego wału wylądował u stóp Deznee Cross, szalonej siedemnastoletniej miłośniczki mocnych wrażeń. Dziewczyna uznała to za świetną okazję, żeby wkurzyć ojca i sprowadziła błękitnookiego przystojniaka do domu. Jednak nie wszystko było z nim w porządku. Kale zachowywał się na tyle dziwnie, że nawet Deznee zaczęła coś podejrzewać. Okazało się, że chłopak był więziony przez Denazen Corporation, organizację, która wykorzystuje ludzi o specjalnych umiejętnościach jako broń. A umiejętności Kale'a są wyjątkowo niebezpieczne – jego dotyk zabija... Ich dalsze losy poznaliśmy za sprawą bestsellerowych książek Jus Accardo. To paranormalne powieści przygodowe z elementami romansu i fantasy, skierowane głównie do nastolatek. Napisane sprawnie i estetycznie wydane. Czysta rozrywka. - napisał o tej serii nasz recenzent. I właśnie do lektury takich książek chcielibyśmy zaprosić Was tym razem. Zachęcamy, byście do końca listopada 2015 sięgali po książki dla młodzieży. Być może wśród wybranych przez Was książek znajdą się również pozycje Wydawnictwa Dreams, między innymi powieści Jus Accardo albo bestsellerowe powieści z cyklu Wszechświaty?

 

Nie określamy liczby publikacji, które musicie przeczytać. Nie określamy konkretnych tytułów, choć warto by było, byście sięgnęli po którąś z publikacji Wydawnictwa Dreams. Aby wziąć udział w naszym wyzwaniu, po prostu:

 

- wypowiedzcie się w specjalnym temacie na naszym forum, zgłaszając się w ten sposób 

 

- utwórzcie półkę w swojej wirtualnej biblioteczce i nazwijcie ją "Wyzwanie - literatura młodzieżowa"

 

- dodawajcie na nią przeczytane książki, podobnie jak w przypadku wyzwania głównego, oznaczając książki jako przeczytane, oceniając je i dodając opinie o nich. W grudniu zapoznamy się z Waszymi zgłoszeniami i wybierzemy laureatów, którzy otrzymają specjalne zestawy książek, bazujące na Waszych czytelniczych zainteresowaniach.

 

Weźcie udział w naszym wyzwaniu czytelniczym!

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy