Odwiedźcie Zakazany Las z książek o Harry'm Potterze

Autor: Slk
News - Odwiedźcie Zakazany Las z książek o Harry'm Potterze

Zakazany Las był w książkach o Harry'm Potterze terenem, do którego uczniowie Hogwartu wchodzić nie mogli, ale już w marcu będą mogli obejrzeć go wszyscy, którzy odwiedzą Warner Bros Studio Tour w Londynie, łamiąc zakaz profesora Dumbledora i idąc w ślady Harry’ego, Rona i Hermiony. 

 

Powieściowy Zakazany Las stał się schronieniem dla szerokich rzesz magicznych stworzeń - między innymi hipogryfów czy akromantul. Opiekował się nim i doskonale znał jego zakątki przyjaciel Harry’ego Pottera - Hagrid, nauczyciel opieki nad magicznymi stworzeniami. I to właśnie jeden z kostiumów Hagrida z oryginalną latarnią powita odwiedzających, którzy przekroczą bramy Hogwartu, by dotrzeć do lasu. Znajdziemy w nim 19 niezwykłych drzew o średnicy ponad 12 stóp. Ich gigantyczne korzenie z pewnością nieco utrudnią wędrówkę najmłodszym miłośnikom cyklu powieści J. K. Rowling. Twórcy lasu umożliwią odwiedzającym kontrolowanie pogody przy wykorzystaniu tych samych technik, jakimi posługiwali się filmowcy. 

 

Kogo spotkać będzie w Zakazanym Lesie? Między innymi hipogryfa Hardodzioba, któremu - oczywiście - trzeba będzie się pokłonić. Każde pióro naturalnej wielkości posągu twórcy filmu musieli przyklejać ręcznie. Odwiedzający studio z pewnością docenią staranność wykonania i rzemieślnicze mistrzostwo twórców.

 

Jeśli ktoś odważy się zajrzeć głębiej, znajdzie w Lesie Aragoga - gigantycznego pająka (a właściwie akromantulę), wychodzącego ze swej jamy z całą rodziną. Model liczy 6 metrów wielkości.    

 

Nad przygotowaniem dekoracji pracowali nagrodzeni Oskarem twórcy filmowi. Otwarcie wystawy nastąpi w piątek, 31 marca 2017. Jej filmową zapowiedź możecie obejrzeć poniżej, a bilety zarezerwujecie na stronie: https://www.wbstudiotour.co.uk/forbidden-forest

 

 

Zobaczcie też filmy prezentujące inne miejsca, które obejrzeć można w Warner Bros Studio Tour w Londynie: 

 

 

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje