Operacja likwidacji Bin Ladena - jedyna bezpośrednia relacja!

Autor: kwojcik
News - Operacja likwidacji Bin Ladena - jedyna bezpośrednia relacja!

Już 9 stycznia, po dwóch miesiącach od amerykańskiej premiery, ukaże się  kontrowersyjna książka – jedyna oparta na bezpośredniej relacji żołnierzy uczestniczących w operacji likwidacji Osamy Bin Ladena.

 

Operacja Geronimo to książka autorstwa Chucka Pfarrera, byłego dowódcy oddziału Seal Team Six. Miał on możliwość porozmawiania z żołnierzami, którzy brali udział w ataku zakończonym śmiercią najgroźniejszego terrorysty wszechczasów. To czego się dowiedział, wyglądało inaczej niż oficjalna wersja przedstawiona przez Biały Dom.

 

Jak naprawdę wyglądały wydarzenia nocy, gdy zginął Bin Laden? Czy terroryści faktycznie dysponowali bronią masowego rażenia i mogli jej użyć? Czy Stany Zjednoczone były narażone na kolejne ataki ze strony Al-Kaidy? Czy relacja komandosów z Navy Seals okaże się zbieżna z grudniowym raportem przygotowywanym przez specjalnie powołaną komisję w Pakistanie?

 

Ta książka wzbudziła kontrowersje zanim się ukazała, a jej treść do ostatniej chwili utrzymywana była w tajemnicy. Amerykańskie władze wojskowe zakwestionowały jej prawdziwość, ale czytelnicy umieścili ją natychmiast na liście bestsellerów „The New York Timesa”.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy