Wyzwanie czytelnicze: z historią w tle

Autor: slk
News - Wyzwanie czytelnicze: z historią w tle

Coraz więcej osób przyłącza się do naszych wyzwań czytelniczych. Wygrać w nich możecie między innymi zestawy liczące 52 książki, 26 książek i 12 książek. Podobnie jak w zeszłym roku uznaliśmy, że warto nasze wyzwania nieco rozwinąć i uzupełnić. Na przykład zachęcając do czytania książek należących do określonego gatunku czy dotyczących konkretnej tematyki. Dziś przyszedł czas na kolejne wyzwanie tematyczne. Jego hasło przewodnie to "z historią w tle".

 

Wydawnictwo Świat Książki wznawia bestsellerową serię "Obca" Diany Gabaldon. W tych bestsellerowych książkach ożywa fascynująca opowieść o podróżniczce w czasie Claire Randall i osiemnastowiecznym Szkocie Jamiem Fraserze. Cykl otwiera powieść zatytułowana właśnie... Obca, już teraz możecie też sięgnąć po tom drugi - Uwięzioną w bursztynie. 

 

Jest rok 1945. Claire Randall, pielęgniarka pracująca w czasie wojny w szpitalu polowym, wraca z frontu i spędza z mężem wakacje w Szkocji. W czasie spaceru natrafiają na kamienny krąg. Claire dotyka głazu i … zostaje przeniesiona do roku 1743. Nagle zjawia się w świecie pełnym niebezpieczeństw. Dostaje się w sam środek intryg właścicieli ziemskich i knowań szpiegów, które zagrażają jej życiu i mogą złamać serce…

 

Wkrótce pojawią się kolejne tomy cyklu powieści Diany Gabaldon. I właśnie do lektury takich książek chcielibyśmy zaprosić Was tym razem. Zachęcamy, byście do listopada 2015 sięgali po książki, których tło stanowią wydarzenia historyczne. Po powieści, które niesztampowo, w sposób ogromnie interesujący niejako na marginesie wciągającej fabuły popularyzują historię, przekazują wiedzę historyczną. Możecie sięgać po typowe powieści historyczne, możecie sięgać po kryminały, romanse czy po fantastykę, warunkiem jest jednak to, by akcja toczyła się w przeszłości. Decyzja należy do Was. Być może wśród wybranych przez Was książek znajdą się również pozycje Wydawnictwa Świat Książki, między innymi powieści Diany Gabaldon?

 

Nie określamy liczby publikacji, które musicie przeczytać. Nie określamy konkretnych tytułów, choć warto by było, byście sięgnęli po którąś z publikacji Wydawnictwa Świat Książki - na przykład po książkę Obca. Aby wziąć udział w naszym wyzwaniu, po prostu:

- wypowiedzcie się w specjalnym temacie na naszym forum, zgłaszając się w ten sposób 

- utwórzcie półkę w swojej wirtualnej biblioteczce i nazwijcie ją "Wyzwanie - z historią w tle"

- dodawajcie na nią przeczytane książki, podobnie jak w przypadku wyzwania głównego, oznaczając książki jako przeczytane, oceniając je i dodając opinie o nich.

 

W listopadzie zapoznamy się z Waszymi zgłoszeniami i wybierzemy laureatów, którzy otrzymają specjalne zestawy książek, bazujące na Waszych czytelniczych zainteresowaniach.

 

Weźcie udział w naszym wyzwaniu!

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy