Kawiarnia nie tylko dla miłośników Harry'ego Pottera

Autor: slk
News - Kawiarnia nie tylko dla miłośników Harry'ego Pottera

Wiszące miotły, magiczne gry planszowe, kremowe piwo bezalkoholowe i… książki opowiadające o przygodach Harry’ego Pottera. Na miłośników powieści J.K. Rowling czeka „Dziórawy Kocioł” - kawiarnia otwarta w Krakowie trzy miesiące temu. Ale uważajcie - jej popularność jest ostatnio tak duża, że konieczna może być wcześniejsza rezerwacja. 

 

Nazwa kawiarni, o czym doskonale wiedzą wszyscy miłośnicy książkowego cyklu, nawiązuje do powieściowej kawiarni, której specjalnością było kremowe piwo. To zamówić można również w krakowskiej knajpce, a przygotowywane jest według autorskiego przepisu, bezalkoholowe, oparte na mleku i karmelu. 

 

Nazwę jednak w stosunku do książkowej zmieniony, słowo „dziurawy” zapisując z błędem ortograficznym. - Błąd jest jak najbardziej celowy i uczyniony z pełną premedytacją - mówią twórcy kawiarni - Chcieliśmy żeby przyciągał uwagę i wzbudzał kontrowersje, a także podkreślał, że w Kociołku mamy swój własny świat i nie przejmujemy się takimi sprawami jak ortografia. U nas każdy może znaleźć świat, w którym choć na chwilę zapomni o swoich problemach, powinnościach, wymaganiach, jakie stawia mu współczesny świat, a usiądzie przy kremowym piwie i poczuje się na moment magicznie. Mamy nadzieję, że nie zniechęci to nikogo do odwiedzin w naszym lokalu. 

 

Swobodne podejście do ortografii to chyba jeden z niewielu zarzutów, jaki klienci stawiają knajpce - bo błędy pojawiają się również w menu. Wynagradza to jednak niezwykła atmosfera tego miejsca. Oraz niektóre pozycje z menu - w „Dziórawym Kotle” zakosztować można na przykład Prawie Bezgłowego SerNicka, ciasta, które przeżyło czy kawy nazwanej Espresso Patronum. Dlatego odwiedzają ją zarówno zdeklarowani miłośnicy cyklu, ubrani w kupowane na Amazonie niezwykłe stroje czy chwalący się tatuażami związanymi z powieściami Rowling, jak i zwiedzający Kraków, którzy zapuścili się w ulicę Grodzką.

 

A oto kilka zdjęć z kawiarni: 

 

sernick

Prawie Bezgłowy SerNick

 

goscie

Goście kawiarni

 

nauka

Nauka do SUMów. 

 

stol

Dyniowe menu

 

nimbus

Wiecie, który to model Nimbusa? 

 

bar

 

ekspres

 

Więcej zdjęć i informacji o kawiarni: 

https://www.facebook.com/dziorawykociol/

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy