Nowe miejsce dla fanów książki w Katowicach

Autor: slk
News - Nowe miejsce dla fanów książki w Katowicach

Fundacja Hu-TA i nowopowstająca w Katowicach klubokawiarnia Sienkiewicza 27 zapraszają na spotkanie z Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem, wokalistą i gitarzystą zespołu Pogodno. Lider projektu Babu Król w rozmowie z Marcinem Babko (dziennikarzem, artystą audiosfery i wydawcą) opowie m.in. o swoich fascynacjach literackich.

 

Jacek „Budyń” Szymkiewicz i „Bajzel” Piasecki w 2012 roku powołali do życia projekt BABU KRÓL. Ich album „Sted”, w całości prezentujący nowe interpretacje wierszy Edwarda Stachury, zdobył uznanie znacznie wykraczające poza krąg fanów twórczości autora „Siekierezady”. Bajzel i Budyń odczarowali Edwarda Stachurę. Nie ma tu wyciągniętych swetrów i harcerskiego ogniska, jest mocny bit, elektronika, syntezatory, saksofon i czary na elektrycznej gitarze. Energia i świeżość to najważniejsze określenia, które pojawiają się po wysłuchaniu albumu. Koncert zespołu został entuzjastycznie przyjęty podczas tegorocznego OFF Festivalu.

 

W 2011 roku popularny rockmen wydał książkę „Grawer” określaną jako rozpustny traktat o życiu, miłości i stanie umysłu. Tytułowy „Grawer”- To instancja w naszym życiu, która zmusza nas do tego żebyśmy realizowali marzenia. Ale nie są to do końca nasze marzenia. Zmusza nas do rzeczy, które niby chcemy robić, ale które potem powodują, że nie czujemy się zbyt fajnie - podpowiadał czytelnikom Budyń, którzy na spotkaniach autorskich próbowali zrozumieć jego dzieło.

 

Niecodzienna będzie też scenografia spotkania, które odbędzie się 19 grudnia (środa) o godzinie 17:00 przy ulicy Sienkiewicza 27 w Katowicach. Rozmowa wokół literatury, tekstów piosenek lidera Pogodno oraz jego inspiracji literackich toczyć się będzie w miejscu tworzonym z myślą o literaturze - nowopowstającej w Katowicach klubokawiarni z książkami. Sienkiewicza 27 na dobre ruszy od nowego roku, ale uczestnicy spotkania już 19 grudnia poczują klimat miejsca, w którym, nie tylko przy kawie, można będzie przeczytać nowości literackie i klasykę. Twórcy Sienkiewicza 27 mają nadzieję stworzyć ważne centrum dla miłośników książek, dobrej kawy i nie tylko. W pobliżu Placu Sejmu Śląskiego będą się odbywały spotkania literackie, dyskusje i debaty. Patronat nad wydarzeniami kulturalnymi przy ul. Sienkiewicza 27, objął Uniwersytet Śląski w Katowicach.

 

Spotkanie z „Budyniem” o literaturze odbędzie się w ramach cyklu „Muzyka do czytania”, organizowanego przez Fundację Hu-TA. Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Katowice. Wstęp wolny.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje