Poznajcie Bajarza z Marrakeszu!

Autor: slk
News - Poznajcie Bajarza z Marrakeszu!

(…) Piękno jest nieodłącznym towarzyszem prawdy i zapewnia najczystszą formę emocjonalnego wsparcia. Piękno musi być rozważane jako misterium, dostępne tylko w przebłyskach intuicji, a nie poprzez jakąkolwiek formę racjonalnego poznania – piękno pierwszorzędne odznacza się wyjątkowością cudu. Dlatego też, zakochując się, doświadczamy czegoś pokrewnego mistycznemu przeistoczeniu (…). W efekcie dokonuje się jedyna rzecz, która ma znaczenie: spotkanie człowieka z jego duszą. Te piękne, wręcz poetyckie słowa doskonale oddają siłę miłości, która ma moc przeobrażania człowieka i kreowania na nowo jego wewnętrznego świata - pisze Justyna Gul w recenzji książki Bajarz z Marrakeszu, której premiera będzie miała miejsce 14 marca 2013. Książce patronuje serwis Granice.pl

 
Namiętność i żądza silniejsze niż strach.
 
Tajemnica, która łączy i dzieli.
 
Bestseller "The Boston Globe!" 
 
Marrakesz, plac Dżama al-Fna’. Niepokojąca, złowróżbna noc. W powietrzu daje się wyczuć coś dziwnego a krwaworóżowy księżyc zwiastuje niebezpieczeństwo. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie bez śladu para turystów. 
 
Co wydarzyło się tamtej nocy na głównym placu miasta, kiedy parę pięknych kochanków widziano po raz pierwszy i ostatni? Czy ich zniknięcie to przypadkowa zbrodnia, zaplanowane morderstwo, czy może bezwzględna mistyfikacja? 
 
Zagadkę niezwykłej pary próbuje rozwikłać najsłynniejszy bajarz z Marrakeszu. Wciągając w swoją opowieść zgromadzonych wokół słuchaczy, krok po kroku stara się odtworzyć przebieg wydarzeń i poznać prawdę. Czy jednak jest to w ogóle możliwe? Czy istnieje jedna, niepodważalna wersja tej historii? A jeśli tak, czy zdoła ją odkryć i ocalić własnego brata?
 
Bajarz z Marrakeszu hipnotyzuje. To niezwykła, wciągająca historia o wielkiej namiętności, poświęceniu i zatraceniu. Osadzona w egzotycznej marokańskiej scenerii, nawiązuje do wschodniej sztuki bajarstwa. Tutaj nic nie jest takie, jakie wydaje się być na początku, a prawda przybiera różne, zaskakujące oblicza.
 
Zapraszamy do lektury premierowego fragmentu książki: 
 
 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy