Najbardziej utytułowana powieść fantasy!

Autor: slk
News - Najbardziej utytułowana powieść fantasy!

 

Zdobywczyni HUGO, NEBULA, LOCUS, CAMPBELL, COMPTON CROOK!

NAJWIĘKSZE WYDARZENIE LITERACKIE DEKADY 2000-2010!

 

Nakręcana dziewczyna (The Windup Girl) to jedyna powieść, która zdobyła tak wiele wyróżnień w minionej dekadzie - nagrody: Hugo, Nebula, Locus, Campbella i Comptona Crooka.

 

Wydana ponad rok temu wraz z mikropowieścią w serii Uczta Wyobraźni, powraca w nowej szacie graficznej, aby zaspokoić najwybredniejsze gusty czytelnicze.

 

Książka ukazała się 6 marca nakładem Wydawnictwa Mag.  

 

Bacigalupi prezentuje starcie kultur w obliczu katastrofy. Kalorie wypierają tradycyjne środki płatnicze, stając się podstawą wymiany handlowej, zaś źródła energii, bliskie wyczerpania, zastępuje w znacznej mierze siła mięśni. Międzynarodowe korporacje, stojące w tle aktów bioterroryzmu, bezlitośnie wykorzystują sytuację, narzucając zdesperowanym rządom krajów dotkniętych pogłębiającym się głodem warunki sprzedaży zmodyfikowanych genetycznie roślin i czerpiąc z procederu kolosalne zyski. Nie wszystko jednak ułożyło się po myśli korporacji. Poszukują one teraz nieskażonych zasobów genetycznych. Jednym z dobrze rokujących obszarów jest Tajlandia, która w ramach desperackiej, a jednocześnie skutecznej obrony przed skażeniem, izoluje się od reszty świata. Właśnie tu, w Bangkoku, zagrożonym zatopieniem w efekcie drastycznego podniesienia poziomu wód w oceanach, pojawia się Anderson Lake, działający pod przykrywką menadżera zarządzającego fabryką, przedstawiciel AgriGen. 

 

Nakręcana dziewczyna to najbardziej oczekiwana powieść fantastyczna roku. Bacigalupi czerpie pomysły ze swoich wielokrotnie nagradzanych opowiadań i je rozwija, badając je głębiej i dokładniej niż dotąd. Wyniki są imponujące. Już nigdy nie da się patrzeć na przyszłość tak samo, jak przedtem.

C. C. Finlay, autor serii “Traitor to the Crown”.

 

Paolo Bacigalupi to najlepszy autor opowiadań, jaki pojawił się w ciągu ostatniego dziesięciolecia. To Ted Chiang nowego milenium. W niezapomniany sposób potrafi połączyć piękny styl, wstrząsające obrazowanie i szokujące pomysły.

- Robert J. Sawyer, laureat Hugo za powieść Hominidzi

 

Te opowiadania, drapieżne, inteligentne i precyzyjnie odmalowane, zaliczają się do moich ulubionych „okrutnych historii” i dydaktycznych przypowieści XXI wieku. Paolo Bacigalupi ewidentnie jest piątym jeźdźcem Apokalipsy, no wiecie, tym, co w wolnym czasie pisuje fantastykę.

- Kelly Link, autorka Magii dla początkujących

 

Zapraszamy do lektury!

 

informacja nadesłana

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy