.: X Tarnogórskie Makaty Folkowe :.

Autor: zorza
News - .: X Tarnogórskie Makaty Folkowe :. Tarnogórskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich na X Tarnogórskie Makaty Folkowe pt. „Węgiersko-Polska Rapsodia”.Celem tych spotkań jest pokazanie kultury węgierskiej oraz miasta Bekescsaby, które jest miastem partnerskim Tarnowskich Gór. Będzie to cykl imprez odbywających się przeważnie w weekendy od piątku 20 kwietnia do połowy maja.Na początku Tarnogórskie Makaty Folkowe prezentowały głównie wykonawców oraz zespoły folklorystyczne i folkowe z Polski. Od kilku edycji kolejne Makaty poświęcone są kulturze wybranych krajów (np. Litwy, Niemiec czy Japonii).
4 i 5 maja wystąpi Zespół Muzyki Kameralnej „Telemann” z Bekescaby, a dla miłośników folkloru i folku - 4 i 5 maja na deskach Tarnogórskiego Centrum Kultury oraz Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie zaprezentuje się Zespół Szkoły Tańca Ludowego „Siedem Prób” mający w repertuarze tradycyjne tańce węgierskie i nie tylko.
Na 11 maja zaplanowany jest występ wybitnego zespołu folkowego „Fono Zenekar” z Budapesztu. Dodatkowo organizatorzy liczą na przyjazd węgierskiej reżyserki - Marty Meszaros, która spotka się w Tarnogórskim Centrum Kultury z gośćmi, a po spotkaniu odbędzie się projekcja jej filmu pt. „Niepochowany”.
W trakcie Makat będzie też można posmakować węgierskiej kuchni. 20 kwietnia w „Gospodzie u Wrochema” odbędzie się jej pokaz, który poprowadzą Klara Monar i Tadeusz Olszański. Będzie można poznać tajniki przyrządzania prawdziwych naleśników á la gundel oraz węgierskiego gulaszu, a później wziąć udział w degustacji tychże potraw. Oprawę muzyczną tego wieczoru zapewni zespół „A Grandmother’s Jam” z Bekescsaby.
Pełny program X Tarnogórskich Makat Folkowych można znaleźć na stronie www.tck.net.pl.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy