Międzyblogowa wymiana książkowa

Autor: slk
News - Międzyblogowa wymiana książkowa

W piątek, 1 kwietnia rusza międzyblogowa wymiana książkowa PRZECZYTAJ & PODAJ DALEJ. Jej organizatorki, Magdalena Erbel i Katarzyna Grzebyk, chcą zachęcić blogerów oraz ich czytelników do odświeżenia swoich biblioteczek poprzez książkową wymianę. Akcja będzie się odbywać na blogach organizatorek http://www.savethemagicmoments.pl/ (Magdalena) oraz http://www.booksandbabies.pl/ (Katarzyna) poprzez link party – formułę, która pozwoli blogerom i ich czytelnikom bieżące śledzenie tytułów wystawionych do wymiany.

 

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Robiąc porządki, warto przyjrzeć się też półkom z książkami. Z pewnością jest tam sporo zakurzonych pozycji, przeczytałeś raz i więcej nie zamierzasz po nie sięgnąć. Zamiast wydawać pieniądze na kolejne pozycje, chcemy wypromować akcję wymieniania się książkami - mówi Magdalena Erbel, pomysłodawczyni akcji i autorka bloga Save the Magic Moments. 

 

Do projektu zostało zaproszonych kilkudziesięciu blogerów, których zadaniem jest przygotowanie wpisu o książkach do wymiany. Blogerzy podają tytuł, autora oraz stan (idealny, bardzo dobry, dobry) oraz zdjęcia książki, także koszty wysyłki. Istnieje też możliwość sprzedaży książek po niskiej cenie. - Z założenia książkami się wymieniamy, a nie sprzedajemy, jednak nie wykluczamy takiej opcji. Może ktoś upatrzy sobie tytuł, ale nie będzie miał innego do zaoferowania w zamian, wtedy będzie mógł ją kupić – dodaje Magdalena Erbel.

 

Blogerzy umieszczą swoje wpisy w linkowych party, które otwarte będą na SAVE THE MAGIC MOMENTS oraz na BOOKS AND BABIES. Właśnie w tych dwóch miejscach zorganizowana będzie wielka wymiana książkowa - zostaną zebrane wszystkie linki do wpisów blogerów, więc czytelnicy będą mogli wesoło pląsać po blogach wszystkich uczestników, sprawdzając kto, jakie książki chce wymienić.

 

- Czytelnicy, którzy też będą chcieli się wymienić książkami, po prostu mogą umieścić komentarz z tytułami książek pod wpisami na blogach biorących udział w akcji „Przeczytaj & podaj dalej”. W komentarzach mogą też rezerwować upatrzoną książkę, a potem kontaktować się z jej właścicielem - tłumaczy Katarzyna Grzebyk, współorganizatorka akcji, autorka bloga Books and Babies. - Liczymy, że dołączy do nas wiele osób, które dokonają korzystnej wymiany książkowej. 

 

Akcja potrwa do 22 kwietnia, jest otwarta dla blogerów i czytelników.

 

Szczegóły będą dostępne na blogach http://www.savethemagicmoments.pl/  oraz http://www.booksandbabies.pl/ oraz na wydarzeniu na Facebooku https://www.facebook.com/events/1686893131575404/ 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje