Nowe wyzwanie: książki, które znamy z ekranizacji

Autor: slk
News - Nowe wyzwanie: książki, które znamy z ekranizacji

Coraz więcej osób przyłącza się do naszych wyzwań czytelniczych. Wygrać w nich możecie między innymi zestawy liczące 52 książki, 26 książek i 12 książek. Podobnie jak w zeszłym roku uznaliśmy, że warto nasze wyzwania nieco rozwinąć i uzupełnić. Na przykład zachęcając do czytania książek należących do określonego gatunku czy dotyczących konkretnej tematyki. Dziś przyszedł czas na wyzwanie bardzo nietypowe. Są takie książki, których nigdy nie czytaliśmy, a jednak doskonale je znamy. Jakim cudem? Po prostu widzieliśmy ich ekranizację. Na przykład Małgorzata Gutowska-Adamczyk otwarcie przyznaje, że z całej Trylogii Sienkiewicza zna wyłącznie Pana Wołodyjowskiego. Wiele osób nigdy nie sięgnęło po Imię róży Umberto Eco, choć zna znakomitą ekranizację powieści z Seanem Connerym. Cosmopolis Dona DeLillo to również już klasyka - a w Polsce chyba bardziej znana jest ekranizacja tej książki. Często filmowców inspirowała postać Charlesa Bukowskiego - jego portret znajdujemy w filmie "Ćma barowa", podobno Bukowski był też inspiracją dla twórców serialu "Californication". Ale ilu widzów czytało książki Bukowskiego? Nakładem Oficyny Literackiej Noir Sur Blanc ukazało się właśnie wznowienie znakomitej książki Nocny pociąg do LizbonyRównież i w tym przypadku macie szansę znać już jej ekranizację. Dlatego wspólnie chcemy zachęcić Was do udziału w kolejnym wyzwaniu. Zachęcamy, byście do 15 maja 2015 sięgali po książki, które zostały zekranizowane? Być może wśród nich znajdą się również pozycje Oficyny Literackiej Noir Sur Blanc?

 

Nie określamy liczby publikacji, które musicie przeczytać. Nie określamy konkretnych tytułów, choć warto by było, byście sięgnęli po którąś z książek Oficyny Literackiej Noir Sur Blanc. Aby wziąć udział w naszym wyzwaniu, po prostu:

- wypowiedzcie się w specjalnym temacie na naszym forum, zgłaszając się w ten sposób 

- utwórzcie półkę w swojej wirtualnej biblioteczce i nazwijcie ją "Wyzwanie - książki zekranizowane"

- dodawajcie na nią przeczytane książki, podobnie jak w przypadku wyzwania głównego, oznaczając książki jako przeczytane, oceniając je i dodając opinie o nich. 

 

W maju zapoznamy się z Waszymi zgłoszeniami i wybierzemy laureatów, którzy otrzymają specjalne zestawy książek, bazujące na Waszych czytelniczych zainteresowaniach.

 

Weźcie udział w wyzwaniu!

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy