Premiery w "Granicach Rzeczywistości"

Autor: slk
News - Premiery w Witryna internetowa www.granice.pl prezentuje dwie nowości książkowe. Tak różne dzieła łączy jedno - to mianowicie, że skierowane są przede wszystkim do kobiecego Czytelnika.

Pierwsza z nich - "Miłosny potencjał kobiety. Jak zadowolić kobietę" autorstwa Mantak i Maneewan Chia to zapis seminariów nauczyciela taoizmu Mantaka Chia i jego żony, podczas których ujawniali zachodnim słuchaczom sekrety ezoterycznej seksuologii, medycyny oraz ogólnie pojętej filozofii życia. Podczas gdy w tradycjach Zachodu popęd seksualny sprowadzany był do prokreacyjnej natury i wiązany ze zwierzęcymi atawizmami, wschodni mistycy, mędrcy i lekarze przez pięć tysięcy lat z zacięciem odkrywali i zgłębiali niezliczone powiązania seksualności człowieka z czułością, troską i samoświadomością. Pozycja ta jest ciekawą poznawczo lekturą dla tych, którzy chcą poznawać tajniki filozofii Wschodu, ale przede wszystkim dla tych, którzy pragną wstąpić na drogę prawdziwej, świętej miłości, poznać samych siebie oraz... podnieść własny seksualny potencjał. Prezentowane tutaj tao miłości to składnik wizji, w której ludzkie ciało jest świątynią ducha, a miłość, modlitwa i, co najdziwniejsze dla człowieka kultury Zachodu, seks, łączą nas z tym co absolutne, czyli – boskie.

Druga - „Zawał” to powieść, autorstwa Sylwii Baczyńskiej, która ukazała się nakładem Vis-à-Vis Etiuda i stanowi doskonałą lekturę na wakacje. „Zawał” to współczesna powieść o różnych odcieniach miłości. Począwszy od tej najsilniejszej, macierzyństwa – zdaniem autorki największej sile w życiu. Po miłość, która ,,wszystko wybacza, wszystko przetrwa”, a także o duchowym aspekcie miłości, w której drugi człowiek może stać się dla nas drogą do wszechogarniającej harmonii. O miłości przemijającej, o miłości toksycznej i tej czysto fizycznej.Adresatami książki są kobiety, a zwłaszcza matki, które często podobnie jak bohaterka ,,Zawału” zmierzają się z wyzwaniami macierzyństwa, obowiązkami dnia codziennego, kłopotami finansowymi a także z kryzysem małżeńskim, który jest efektem nieustannego życia w pośpiechu i narastających nieporozumień.Główną bohaterką „Zawału” jest młoda lekarka Anna Hardy, matka dwuletniej córeczki Kai. Staje ona przed dwoma poważnymi wyzwaniami: osobistym - zdradą i kryzysem swojego małżeństwa oraz zawodowym - wyjaśnienia tajemniczej śmierci starszej pary kochanków
na jej dyżurze lekarskim.

Dodatkowe informacje o obu książkach oraz ich recenzje znaleźć można w witrynie www.granice.pl, do której odwiedzenia serdecznie zapraszamy. W witrynie także: recenzja głośnej książki "Święty Graal, Święta Krew", autorstwa Michaela Baigenta, Richarda Leigha i Henry'ego Lincolna, która zainspirowała Dana Browna do napisania kontrowersyjnej powieści pt. "Kod Leonarda da Vinci" jak również wywiad z Jackiem Dobrowolskim - autorem powieści "120 godzin czyli upadek pewnego dżentelmena".

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy