Pisz z Noblistką

Autor: slk
News - Pisz z Noblistką

 

  Już w najbliższy weekend, 30-31  października 2010r. w Galerii Krakowskiej (przy Avanti - poziom plus 1) każda osoba pełnoletnia będzie mogła zostać współautorem książki rozpoczętej przez noblistę Hertę Muller – gościa specjalnego tegorocznych 14. Targów Książki w Krakowie (4-7 listopada 2010r.). Jedną z ich atrakcji jest właśnie akcja „Napisz książkę z Hertą Muller”, o której organizatorzy Targów poinformowali na wtorkowej konferencji prasowej.

 

- Chcieliśmy stworzyć Polakom nietypową i jedyną w swoim rodzaju szansę. Dzięki naszej akcji każdy może napisać książkę z Hertą. Noblistka entuzjastycznie odniosła się do naszego pomysłu, przysłała nam pierwszy akapit, który profesjonalnie przetłumaczyła jej tłumaczka. Kolejne wersy napiszą uczestnicy projektu. – tłumaczy Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie Sp. z o.o.

 

Pierwszy akapit (przetłumaczony przez Katarzynę Leszczyńską – tłumaczkę Herty) brzmi:

 

„Muzykanci grają na drzewach. Młode psy tańczą. Na krzesłach siedzi wiatr. A sąsiad wypada przez okno. Od roku już nie wie, co to takiego drzwi lub nogi"”.

 

Kolejne części książki będzie można poznać już w najbliższy weekend. Specjalnie przygotowane stoisko z książką będzie wystawione na pasażu Galerii Krakowskiej w sobotę i niedzielę w godzinach 11.00-13.00. Tydzień później akcja będzie kontynuowana w hali wystawienniczej Targów w Krakowie podczas 14. Targów Książki, gdzie eksperymentalne dzieło zostanie wystawione dla odwiedzających imprezę.

 

            Przypomnijmy, że Tegoroczne targi oprócz Herty Muller odwiedzi ponad 400 pisarzy i poetów (m.in. Katarzyna Grochola, Janusz L. Wiśniewski, Olga Tokarczuk, Marlena de Blasi, Jarosław Mikołajewski, Jerzy Franczak, Roma Ligocka, Jacek Dukaj, Dorota Sumińska, Ewa Woydyłło, Ignacy Karpowicz, Agata Tuszyńska, Andrzej Pilipiuk) oraz polscy aktorzy, dziennikarze i celebryci: Paweł Małaszyński, Edyta Jungowska, Wojciech Mann, Wojciech Cejrowski oraz najsłynniejsza niania w Polsce – Dorota Zawadzka.

 

Oprócz spotkań z autorami zwiedzający będą mogli zetknąć się z książkami przyszłości. W ramach Salonu Nowych Mediów w jednym miejscu i czasie spotkają się dystrybutorzy treści cyfrowych, wydawcy, autorzy i czytelnicy.

 

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Latarnia z Kiss River
Diane Chamberlain
Okładka książki - Latarnia z Kiss River
Pokaż wszystkie recenzje