Poznajcie chłopaka w sukience!

Autor: slk
News - Poznajcie chłopaka w sukience!

Masz szlaban. Siedzisz w domu, a reprezentacja szkoły właśnie przegrywa najważniejszy mecz. 

Dlaczego? Bo dyrektor wyrzucił najlepszego napastnika. 

 

Ciebie! Wiem, cała afera to miał być tylko żart. Teraz już nic nie możesz zrobić. 

 

Ale twoja drużyna – tak! Przecież was wszystkich nie skreśli z listy uczniów. 

Zostało tylko i aż czterdzieści pięć minut! 

 

Pierwszy gol za przyjaźń! 

Drugi za lojalność! 

Trzeci za tolerancję!

 

23 marca nakładem Domu Wydawniczego Mała Kurka ukaże się nowa książka Davida Walliamsa Chłopak w sukience. Pisarz jest jednym z najsympatyczniejszych brytyjskich twórców literatury dziecięcej. Jego książki zdobyły serca młodych czytelników i stale zajmują pierwsze miejsca na listach bestsellerów. Były wielokrotnie nagradzane w międzynarodowych konkursach literatury dziecięcej. Doczekały się swoich adaptacji filmowych z gwiazdami takimi jak Julie McKenzie w ekranizacji powieści Babcia Rabuś czy Hugh Boneville, grający w adaptacji Pana Smrodka. W samej Wielkiej Brytanii sprzedano ponad dwa miliony ich egzemplarzy. Książki te ukazały się w Polsce nakładem Domu Wydawniczego Mała Kurka. Wkrótce mamy nadzieję spotkać Demoniczną Dentystkę oraz innych niezwykłych bohaterów.

 

David Walliams to także scenarzysta, współtwórca serialu komediowego Little Britain i Come Fly With Me, oraz aktor teatralny i filmowy. Działa aktywnie na rzecz akcji charytatywnej Sports Relief, która wspiera między innymi: ofiary przemowy domowej, osoby chore psychicznie i młodzież mieszkającą na ulicach. Autor jest jurorem Britain’s Got Talent. Na jego występy publiczność czeka tak samo niecierpliwie jak na pokazy uczestników popularnego show.

 

Książce Chłopak w sukience patronuje redakcja serwisu Granice.pl Gorąco polecamy ją uwadze czytelników. Już dziś macie okazję przeczytać jej premierowe fragmenty: 

 

 

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy