Premiera "Drzazg" Pieprzycy w Bytomskim Centrum Kultury

Autor: slk
News - Premiera
Przedpremierowy, pierwszy publiczny pokaz nowego filmu Macieja Pieprzycy "Drzazgi" odbędzie się w BCKinie 24 stycznia o 18.00. Będzie to jedno z ważniejszych wydarzeń kinowych bytomskiej (i nie tylko) zimy.

„Drzazgi” to tragikomedia rozgrywająca się współcześnie na Śląsku. Film kręcono w Katowicach, Rudzie Śląskiej i Zabrzu. Trzy nowele, składające się na fabułę filmu, to historie o miłości, dojrzewaniu i przeznaczeniu, utrzymane w tonacji czeskiego małego realizmu.

Akcja opowiada o kilku dniach z życia trojga młodych ludzi. Bartek właśnie kończy studia, Marta planuje ślub, Robert żyje sobotnim meczem ukochanego klubu. Ich życie wydaje się uporządkowane i przewidywalne. Jednak każdemu z bohaterów przydarzy się coś, co każe mu poważnie zrewidować dotychczasowy sposób myślenia o sobie i swojej przyszłości. Na pozór dzieli ich wszystko - status materialny, wykształcenie, aspiracje. Łączy jedno - każdy z nich szuka miłości.

To młodzi ludzie, którzy muszą podjąć ważne decyzje, które zadecydują o ich przyszłym życiu. Dowcipna i uniwersalna opowieść o życiowych wyborach i nieprzewidywalnym losie. Na FPFF w Gdyni w 2008r. film zdobył Złote Lwy za najlepszy debiut reżyserski (od 2004) dla Macieja Pieprzycy i najlepszy debiut aktorski (od 2004) dla Karoliny Piechoty. Maciej Pieprzyca jest zdobywcą Nagrody Artystycznej Marszałka Województwa Śląskiego.

Budżet filmu to ponad 3 mln złotych. W obrazie wykorzystano plenery Katowic, Rudy Śląskiej i Zabrza. Maciej Pieprzyca jest absolwentem dziennikarstwa i Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Nakręcił dla Telewizji Polskiej kilka wysoko ocenionych filmów dokumentalnych: "Zostanie legenda", "Jestem mordercą", "Przez nokaut". Największy jak dotąd jego sukces "Inferno" - nawiązujące tytułem do "Piekła", jednej z części "Boskiej komedii" Dantego - jest jego debiutem fabularnym, w którym widać wcześniejsze warsztatowe doświadczenia dokumentalisty.

Po pokazie filmu „Drzazgi” odbędzie się spotkanie z reżyserem.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy