Ruszył nabór filmów do konkursu w ramach Festiwalu Polskich Filmów Niezależnych w Zawierciu

Autor: slk
News - Ruszył nabór filmów do konkursu w ramach Festiwalu Polskich Filmów Niezależnych w Zawierciu FPFN to przegląd filmów, a także wydarzenie kulturalne na skalę ogólnopolską. Osią festiwalu jest konkurs główny a filmy prezentowane będą w 4 kategoriach: Film fabularny; Film dokumentalny; Eksperyment; Teledysk. Przyślij swój film!

FPFN to nie tylko przegląd filmów, to wydarzenie kulturalne na skalę ogólnopolską, które ukazuje niezależną twórczość filmową na wielu płaszczyznach i prezentuje ją w różnorodnych formach. Celem FPFN jest zaprezentowanie najlepszych filmów w każdej z tych kategorii oraz ukazanie wielowymiarowości kina niezależnego i tego jak kształtuje się ono w Polsce.

Festiwalowi towarzyszyć będą retrospektywy polskich szkół filmowych oraz warsztaty filmowe realizowane we współpracy z Warszawską Szkołą Filmową. Festiwal odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” w Zawierciu, w dniach 02 – 05 października 2008 r.

W konkursie mogą brać udział wszyscy filmowcy tworzący poza systemem komercyjnym mający polskie obywatelstwo lub tworzący na terenie Polski. Nasza impreza zapełni lukę na mapie polskiego kina niezależnego - pozwoli na wykreowanie dużej imprezy filmowej na Śląsku, w regionie gdzie do tej pory brakowało tego rodzaju wydarzeń. Misją festiwalu jest porównanie dorobku polskich twórców kina niezależnego oraz artystyczne podsumowanie osiągnięć poszczególnych nurtów i gatunków filmowych.

Organizatorami są: Stowarzyszenie FILMFORUM, Miejski Ośrodek Kultury „Centrum” w Zawierciu, Fundacja Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA. Regulamin oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie:http://fpfn.filmforum.pl

Dokładnie wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z kopią filmu w formacie DVD należy przesłać lub dostarczyć osobiście, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 25 lipca 2008 r., na adres:

Miejski Ośrodek Kultury "Centrum"
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie
z dopiskiem "Festiwal Filmowy"

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy